Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az az idő, amiért már...

Mennyi az az idő, amiért már érdemes leállítani a motort várakozás esetén?

Figyelt kérdés
Átlagos 1.4-es benzines
2015. szept. 4. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Az injektoros autók meleg motornál való indításakor szinte minimális plusz(kb 10mp alapjáratnak megfelelő mennyiségűt) üzemanyagot használnak. De indításkor más alkatrészek is kopnak/használódnak.


Én 1 percél rövidebb időre nem szoktam leállítani az autót. Ha olyan az időjárás(kánikula-klíma, hideg-fűtés, eső-párátlanítás), akkor még 2-3 percre sem.

2015. szept. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 percre is szoktam hagyni a dízelt. Sokan mondják, hogy hülyeség, állítsam le, de inkább egyen meg 0,1 deci gázolajat, minthogy indításkor leterheljem a motort (nagyon nagy terhelést kap a motor, akku, minden indításkor).
2015. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
5 perc alatt felesleges. A start stop mánia is csak egy fogyasztási ciklus csalás. A motornak rohadtul nem tesz jót, hogy újraindítod aztán már nyomod is neki. Pár mp kell meleg motornak is, mire újra rendes kenés lesz. Indítás után mindig járatom kicsit, még ha csak boltba ugrottam be akkor is, azalatt mondjuk bekötöm az övet.
2015. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam a határ kb. 5 perc szokott lenni. Nem szeretem feleslegesen terhelni az indítómotort meg a vezetékeket. Az enyém benzines , hidegindításkor meg mdinig járatom egy 1,5-2 percet (sokan mdoják h benzinest nem kell) de én valahoy jobban szeretek vele úgy idnulni,hogy kellően halk már a motor , váltóolaj is meleg stb. Pár deci benzin engem meg nem érdekelt soha sem.
2015. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!