Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra B 2. 0 DTI (1999)?

Fcbarca kérdése:

Opel Vectra B 2. 0 DTI (1999)?

Figyelt kérdés
mennyire megbízható,jó autó?alkatrészárak a többihez képest?

2015. szept. 5. 21:07
 1/8 A kérdező kommentje:
16v
2015. szept. 5. 21:07
 2/8 anonim ***** válasza:
nemreg vettem hasznaltan egy opel corsat 1999-est. elvittem futomuellenorzesre 80ezret maris ra kellett koltenem a futomu felujitasra:) de remelem ezutan mar nem lesz gond vele egy jo ideig
2015. szept. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. egy értelmes ember vásárlás előtt viszi el átnézetni az autót. Mellesleg amit írtál semmi köze a kérdéshez. :D
2015. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kérdésre: megbízható ha karban tartották, mint bármelyik autó, de ez opel szóval ne aggódj miatta, csak nézesd át előtte. :D
2015. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
valaki(k) az én kérdésemre? :D
2015. szept. 5. 21:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen kocsim csak egy 1.8-as benzines motorral. Vannak kisebb elektronikai hibái, de azok inkább bosszantóak csak, én szeretem :D
2015. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nyomsz egy hasznost?

2015. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem pont ez van, Vectra B 2.0DTI (X20DTH).


Mennyire megbízható: az adagoló a leggyengébb pontja. Nem mechanikusan megy tönkre. Mechanikusan 100 kilós vasgolyó szintjén van. Az elektronika adja meg magát, melynek javítási költsége több mint 250.000Ft.-ba került. Most 15 év elteltével fel kellett újítani a futóművet az alkatrészek ára 110.000Ft. A kipufogó szétrohadt, most lengyel után gyártott kipufogó van alatta 45.000-ért. (gyári kipufogó csak a hátsódob 81.000Ft.) Elektromos kontakthibák fordultak elő, de 1 hétvége alatt rendbe hoztam. A rozsda megtalálta a küszöb hátsó végét, ajtók alját és a bölcsőt. Alapjában véve jó és megbízható autó. 340.000km-el még mindig a gyári vezérműlánc van benne. A turbó nem fütyül, nem ereszti az olajat, nem kormol. A vezéműláncot mindennel együtt ki akartam cseréltetni és akkor mondták, hogy ebben nem kell vezérműláncot cserélni, mert a motor élettartamával egyenlő. Ennek a motornak az élettartamát még senki nem tudja, ez lehet 500.000km, de lehet akár 1.000.000km is. Ha a lánc nem csattog, akkor nem kell bántani. Van egy másik német Vectra amiben soha nem cseréltek vezérlést és 570.000km van a motorban. 8 ezrenként olajat cserélek. Hidegen nem kínzom a motort. A Vectra szép autó, nagy autó, meg drága is. Vannak olyan alkatrészek a Vectra-ba, ami egyenlő az F Astra-val, például a fűtéscsap (Vectra áron 8.000, F Astra 1.500Ft). Kicsit alul motorizált. A 1.5t hoz kicsi a 2000-es motor. Jobb lenne 2.5-3.0-es motorral. VW Passat B5-nél, BMW-nél az alkatrész árak olcsóbbak. A Ford Mondeo-hoz képest nem sokkal drágább.

2015. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!