Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindennapi használatra keresek...

Olasz Erika kérdése:

Mindennapi használatra keresek autót! VW vagy Suzukit válasszak?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Város vagy országút?


Ha város, akkor egy 1.3 swift.

Ha országút/pálya akkor valamilyen 1.9 tdi.

2015. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
22 km-re a lakhelyemtől dolgozom. Munkába járás! Országút
2015. szept. 7. 21:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább a Volkswagen. Drágább, de a Suzukinál komfortosabb, kényelmesebb és masszívabb autó.
2015. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet eldönteni, kellenek a következők:

mennyit szánsz rá? (300-500 ezerért is van mindkettőből rakat, meg 2 milláért is kapsz BMW-t is meg Szuszkát is).

Mire használnád? Mennyit mennél vele évente? Mik az igényeid? Van -e ismerős szerelőd aki valamelyikhez nagyon ért? Stb.

2015. szept. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha mégsem egy spártai katona lennél, akkor vegyél egy meganet.
2015. szept. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aztán tanuljon meg 1000 új káromkodást, hogy ne legyen monoton a franciák szidása... :D


Amúgy egy keret nem ártana, mármint mennyit szánsz rá?

2015. szept. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
500000
2015. szept. 8. 07:40
 8/11 joco5582 ***** válasza:
100%

Én Suzukit vennék. Azért merem írni, mert van a családban Suzuki is VW is. Egy cseppet nem mondanám komolyabb autónak a VW-t főleg ha két kis alap városi modellről beszélünk. Nem úgy a karbantartás szervízköltségek.

Nézd meg mennyi a gumi\féktárcsa\betét a swiftbe és a Poloba. Érteni fogod miről beszélek. Érdemes megnézni hogy az 1.2-es HTTP és 1.4 motorok miért "hirhedtek". Aztán nézd meg, hogy hallottál-e motorhibás Suzukiról.

Lehet, hogy csak én és néhányan fogtuk ki, de attól tartok, hogy a VW vezérműláncos motorjai inkább visszaélés egy jól hangzó márkanévvel, mint stabil olcsón fenntartható autók.

Érdemes megfontolni a következőt is. Adott egy 1.3-as Swift. A kopó fogyó alkatrészek és a vezérműszíj csere mennyibe kerül, hogy egyáltalán napi munkába elkezdhess járni vele.

Nézd meg mennyibe kerül egy 1.2 vezérműláncos Polonál. Csak mondom a vezérlés csere 100ezer+ a többi dolog. (Tudom hogy 70ezer a webshopon anyagárba, de otthon nem fogod szétborítani ropira a blokkot - gondolom :) )

Szóval ott a neves VW 5kilós kocsid, amire 130ezerrel kell rászámolni, hogy 5évig nyugodtan autózhass. Ez így nekem sok.

Remélem segítettem

2015. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. szept. 8. 13:49
 10/11 anonim ***** válasza:
500-ból patikai Swiftet vehetsz, légkondival, el. ablakkal és tükörrel, alufelnivel, jó gumikkal. Ha közlekedni kell és nem felvágni, tökéletes.
2015. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!