Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel kisteher nehezen indul...

Diesel kisteher nehezen indul csak reggel? (Kia K2700)

Figyelt kérdés
Reggelente 30mp-ig kell indítózni mire beindul és ezalatt fehér füstöt okád hátul... Volt szerelőnél, cserélve lettek az izzítógyertyák meg pár apróság, de a szitu nem változott. Napközben akár 6-7 óra állás után is egy tized mp alatt beindul... Most ott tartunk, hogy a szerelő tippelget... Lehet nincs kompresszió, lehet a befecskendező és minden lehet, kezdjük sorba... Másik szerelő elhaló aksiról és önindítóról beszél. Kezdem úgy érezni, hogy valaki átver. Mi a teendő ilyenkor? Egyébként az önindító erőteljesen pörget, ezért sztem nem ezzel és nem az akksival lesz baj. Mit tegyek? Nem lehet kimérni valahogy, hogy mi lehet a baj? Valóban sorban ki kell cserélni a fél autót emiatt? Választ köszi előre is!

2015. szept. 11. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt hagynád magad rábeszélni a drága alkatrészek cseréjére, érdemes lenne megnézni, hogy nem-e csak a gázolajat engedi vissza reggelre, illetve nem-e levegősödik az üzemanyagrendszer.

Egy visszacsapó szelepet közbeiktatsz az adagolóhoz menő üzemanyagcsőbe.

Esetleg ha van kézi ü.a. pumpája, azt reggel pumpáld fel, ameddig fel nem keményedik.

2015. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak ezeken a hűvös napokon csinálja, eddig nem volt ilyen. Emlékeim szerint a szűrőnél van egy pumpa, megnézem, hátha. Köszi.
2015. szept. 11. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Én első körben méretnék egy kompressziót, ha az jó, akkor lehet keresgélni az okot, addig felesleges bármit cserélni.
2015. szept. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kompressziót tényleg le kell mérni, az sokat segít. De szerintem AC pumpa lesz a hibás.
2015. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
AC pumpára tippelek én is, szinte tipusbetegség ezeknél a Kia kistehereknél.
2015. szept. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!