Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt magyar vagy külföldi...

Lejárt magyar vagy külföldi okmányos autó alkatrésznek?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi mazda 121-em, és a hátsó sárvédő perem mindkét oldalon korródált,az ajtókon kisebb horpadások, karcok, a motorháztetőn felpattogzott a festék látható...


Szóval vennék egy másik mazda 121-et, és amit lehet kicseréltetnék benne. Lejárt külföldi/magyar okmányos autót mennyire lehet felhasználni? Ha kicserélnek valamit arról kell valamilyen bizonylat/papír? Nem vagyok jártas a témában, ez az első autóm.


2015. szept. 13. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre a célra csak a külföldi papiros alkalmas! A motorcserét kell hivatalosan dokumentálni, a többi szabadon cserélhető.
2015. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szóval bármit át lehet rakni papírmunka nélkül, kivéve a motort? A magyar miért nem jó? Ha ki van vonva ideiglenesen vagy véglegesen a forgalomból, akkor is megolható törvényesen a dolog? És az autó hány százaléka lehet más színű?
2015. szept. 13. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ideiglenesen kivont Magyar papirost, nem tudod kivonni véglegesen a forgalomból, csak ha leadod egy bontóba. A véglegesen kivont meg valószínűleg valamilyen adótartozás miatt lett kivonva, ezért necces megvenni. A legtisztább, származási papírokkal külföldit venni. Azt nem tudom hány százaléka lehet más színű.
2015. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha bármely nézetből változik a színe, akkor be kell jegyeztetni, nincs %-os arány megadva.


Ha pedig veszel egy hasonló korú műszaki nélküli végleg kivont autót, akkor 95%, hogy ugyanúgy el van rohadva mint a tiéd! (Kivéve a Kaliforniából veszed) :D


Egy javítóív biztos kerül vagy 5-6000 Ft-ba + munkadíj....

2015. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Még 1 kérdésem lenne. Az okmányok nélküli autó is felhasználható? Egyébként egy autószerelő fogja a cserét végrehajtani, én (még) nem értek hozzá.
2015. szept. 14. 06:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Az okmányok nélküli autó mindig necces. Belefutsz egy lopott autóba és járhatsz magyarázkodni a rendőrségre. Volt már néhány alkatrészautó vásárlásom, de a "költözködéskor elveszett", vagy "külföldön maradt, majd postán küldjük" autókat inkább kihagytam, bármilyen jó vétel lett volna. A hivatalos motorcseréhez is kellenek a származási papírok.
2015. szept. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!