Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azért bukok meg a KRESZ...

Azért bukok meg a KRESZ vizsgán mert túlstresszelem az egészet, hogy lehetne enyhíteni a streszt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves lány vagyok és "AM" kategóriás jogsit szeretnék és csak a KRESZ vizsgáig jutottam el eddig mert 2xis megbuktam azért mert túlstresszeltem az egészet pedig itthon tudom a KRESZ-t. Hibátlanracsinálom a gyakorlóprogramban a tesztet. Jövő héten hétfőn megyek újra. Kérle segítsetek,köszönöm :)

2015. szept. 15. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérdésenként 1 perced van. Összesen 55 perc. Az rengeteg. Ha valóban sokat gyakorolsz, akkor 15 perc alatt végzel a vizsgával. Egyáltalán nem bonyolult. Annyi időd van, amennyibe még a stresszelés is belefér. Tehát ha tudod az anyagot, tudod elemezni a 3 pontosokat, akkor nem bukhatsz meg...
2015. szept. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

AM kategória, szerintem ott nincs 55 kérdés, de minden kérdésre van egy teljes perce a vizsgázónak.

Nem tudom hogy lehet ezt a felmérőt bukásig stresszelni, ez egy viszonylag nyugodt körülmények közötti tesztlap kitöltés, ahol nincsenek zavaró körülmények, bőven adnak időt a gondolkodásra, magas a hiba-határ, ráadásul a kérdések sem újak (feltételezve, hogy eleget gyakorolt a vizsgázó).


El kell olvasni a kérdést, végig gondolni, nem elkapkodni a választ - erre bőven sok az egy perc.

A tanulásnak sem csupán tesztlap-töltögetésből kell állni, alapvetően a szabályokat kell megtanulni, s akkor azon sem kell izgulni, ha egy soha nem látott forgalmi helyzetet kell megválaszolni.

Az elméleti vizsga nyugis légkörű, stresszelni forgalomban lehet igazán, s ott már sokkal komolyabb a tét.

Elméleti vizsgára szélsőséges esetben el lehet menni úgy, hogy beveszel valami nyugtatót, forgalomban ezt nem lehet

2015. szept. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

A tipikus példája az éretlenségnek.

A sok okos ellát itt tanácsokkal, én inkább azt mondanám jegeld a jogsit pár évre. A számítógépes kresz teszt a legkevésbé stresszes az egész jogsi megszerzési folyamatban, az önálló vezetésről nem is beszélve. Mentálisan nem vagy még alkalmas a vezetésre.

Ez nem bántás, nem érhet minden lány 12 évesen, bármennyire szeretné a média.

2015. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
sajnos nem egyszerű,én is ilyen vagyok hogy nagyon stresszelek ilyen helyzetekben.Mégis meglett a jogsim.Próbáld meg "les*arni" hogy meglesz vagy nem,mármint kicsit úgy hogy ha most nem majd meglesz,vagy valami hasonló alapon hátha kicsit megnyugszol.Esetleg gondolj arra mennyi hülyének és bénának meg van a jogsija. 26/f
2015. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Aki nem stresszel,az egyszerűen hazudik.

Egyébként a stressz éppenhogy fokozza a teljesítményt mind szellemi,-mind fizikai szempontból,úgyhogy nemértem hogy parázod ki magadból a helyes válaszokat..:-)

2015. szept. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem mindenkinek ugyanolyan mértékű a stressz,van egészséges kis izgulás,de van akinél már túl sok.Mint pl lehet a kérdezőnél,nálam meg biztos...ilyen helyzetekben nem tudok figyelni,koncentrálni beszűkűlten látok mindent.
2015. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

En ezt nem ertem. Vagy tudod az anyagot vagy nem. Olyan nincs hogy annyira stresszelsz, hogy elfelejted. Oke, ha kiallitanak a szinpadra, ezer ember ul a nezoteren es eloben megy a felvetel es sugarozzak az egesz vilagon es te elfelejted Petofi Anyam kinjat, azt megertem.


De ulsz egy teremben, aranylag csend van, a kutya nem figyel teged, a vizsgaztato neha radpillant, de ezt mar megszokhattad az iskolaban, es ulsz a papir felett es elfelejtesz mindent?


Hogy vagy kepes igy dolgozatot irni a suliban? Vagy ott is gyengen teljesitesz?


Felre ne erts, "lany" vagyok en is, van nagymotorra josim, a vilagert sem akarlak rola lebeszelni, mert tudom milyen irto jo mulatsag, de szerintem te meg nem vagy ra kesz. Nem kell elkapkodi. Nem maradsz le semmirol!

2015. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálom még egyszer de ha nem fog menni akkor már feladom. Köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 23. 20:52
 9/14 A kérdező kommentje:
Sikerült :)) Lassan mehetek vezetni is ^^
2015. okt. 5. 11:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Gratulálok a sikeres elméleti vizsgához!

Kíváncsi leszek, a vezetés mennyire lesz neked stresszes, mert ellentétben az elméleti vizsgával, ahol csak a végeredményt nézik meg, a vezetés állandó kontroll alatt fog zajlani, folyamatosan figyelni fognak.

Azt nem tudom meddig tart a motoros oktatás szezonja, de lassacskán a végéhez közeledik, s majd csak jövő tavasszal indul ismét.

2015. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!