Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Összeállítanál egy autós...

Összeállítanál egy autós hangrendszert kb 150-200ezerből?

Figyelt kérdés

Komplett rendszert szeretnék építeni az autóba, kíváncsi vagyok, hogy Ti milyen alkatrészekből tennétek.

Cél a viszonylag nagyobb teljesítmény mellett az, hogy szépen szóljon.

(fejegység, hangszórók, erősítőre gondoltam)



2015. szept. 16. 02:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Általában a gyári hangszórók nagyon szépen szólnak /direkt nem írok márkákat/-tehát ha mellé veszel egy szubcsövet erősítővel,akkor koncertterembe fogod érezni magad.

Reklámozni egyetlen gyártót sem fogok

2015. szept. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Beviz Elek ***** válasza:

Márkát én sem fogok írni, én mint átlagos user a saját szettemmel kifejezetten elégedett vagyok, de más másra fog esküdni, akiknek pedig komoly, drága felszerelésük van, azok pedig ki is röhögnének.


Egy kb 30e ft-os fejegység, aminek az ára nem a fölös extrák miatt ennyi (se távirányító, se bluetooth, stb).

Átlagos kábelezés (kb 10-12e ft).

Bizniszeltem egy használt, hozzáértők szerint jó felső-középkategóriás erősítőt és egy hasonló ládát.

Esetleg az erősítőre még rákötheted az első hangszórókat is (+1 pár rca ès hangszórókábelek), meg bedugsz két csipogót.

2015. szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 dirtboy ***** válasza:

/Egy kb 30e ft-os fejegység, aminek az ára nem a fölös extrák miatt ennyi/

a drágábbak sem fölös extrák miatt drágák hanem azért mert jobb minőségben képes kiolvasni és feldolgozni a jelet.

ergo szebben szól.

másik pedig az audio beállítások.

nálam pioneer deh-80prs fej van és nem hiába annyi amennyi.

aktív vágásra képes,tehát minden hangszórónak én adhatom meg a választott vágási pontot /nem össze keverendő sima lpf/hpf-el/,a vágási meredekséget valamint vehetek el a jelszintből is,ergo halkíthatok hangszórónként.

van még 6 csatornás digitális időkorrekció amivel a hangszórók és a hallgató közti távolság különbségeket lehet korrigálni.

magyarán ami közelebb van mint a legtávolabbi hangszóró azt hozzá mérten késleltetve szólaltatom meg így pontos,precíz,fókuszált hangkép alakul ki.

akad még benne 16sávos grasfikus eq is amivel az akusztikai és hangszórók elhelyezései által felerősített illetve elnyelt frekvenciákat lehet ki korrigálni.

főbb funkciókban ennyi

persze átlag felhasználónak ez felesleges,azt sem tudná mihez nyúljon de nem szabad azt gondolni hogy egy drágább fej azért drága mert hülye funkciókkal van tele.

egy drágább fej főleg 1din-esek nem a képernyős szarok azért drágábbak mert azok vannak zene hallgatáshoz,a marhaság funkciókat már tartalmazza a 20-30ezres kategória is.


kérdező,én már bele fáradtam a rendszerek össze állításába,ilyen összegből biztosan raknék be használt holmit is,ha találsz valamit akkor azt szívesen véleményezem de én már nem keresgélek.

2015. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Beviz Elek ***** válasza:

Na igen, a kívánt szett fejegységéhez 30e bőven elég, hiszen 150-200 a keret MINDENRE. Fölösleges ebbe egy 100ezres fejegység, mellé kínai NoName erősítő hogy beleférjen a keretbe.


Teljesen igazad van, a drágábbak azért drágábbak mert jobbak, jobb hangzással, több beállítási lehetőséggel (nekem pl csak sima lpf/hpf van, rosszabb hangminőséggel. Én arra próbáltam rámutatni, hogy 30ért nem mindegy hogy mi van benne. Az távirányítóért, bluetoothért, androidos telefonról irányíthatóságért, a csili-vili 6millió színű kijelzőért stb fizetsz 30ezret VAGY alapfunkciókért jobb hangzással, akkor inkább a másodikat érdemes venni.

Ha a másodikba építik bele a sok értelmetlen funkciót, akkor ugye egyből 40 lesz az ára...

2015. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 dirtboy ***** válasza:

viszont a digitális idő korrekció szerintem elengedhetetlen,lehet persze javítani fázis forgatásokkal de nem lesz ugyan az.

38ért múltkor alpine cda-117ri fejet hirdettek garisan.

szóval én azon a véleményen vagyok hogy legyen egy idő korros fej és a többiből max több minden lesz használt hogy be férje a keretbe de az időkorr az annyit hoz hogy az szerintem elengedhetetlen.

persze zene függő is mennyire hallani ki hogy csálé az egész,de ahol pl teszem azt cintányért ütnek le ott egyből feltűnik hogy a két magasságrázóból abszolút nem egy időben hallani a hangját.

2015. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"magyarán ami közelebb van mint a legtávolabbi hangszóró azt hozzá mérten késleltetve szólaltatom meg "


Igen vájt füled lehet,ha érzékeled azt a 300m/s-ot XDD

2015. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is ugyanígy gondoltam, nem kell a sok cicoma (bluetooth, távirányító, stb) az a lényeg, hogy jól szóljon. Konkrétan melyik példányt ajánljátok? Mélyláda, erősítő? Melyik márkák a legjobbak, amik még megfizethetőek és beleférnek az árba? Melyek azok, amiket jobb elkerülni?
2015. szept. 16. 20:14
 8/21 Beviz Elek ***** válasza:

Nem szívesen írok márkát/tìpust, mivel örültem hogy egy rendszert összeépítettem, nincs tapasztalatom azonos árkategóriában különböző márkákkal. A különbséget akkor éreznéd ha ugyanabban az autóban cserélgetnéd a fejegységeket, erre pedig elég kevés a lehetőség.

Esetleg a szaküzletben tudnának különbségekről beszélni, nekem egy márka termékei tetszenek, mivel ilyenem van :D


Ládából/csőből pedig stílus alapján is lehet kicsit variálni, én utánaolvastam hogy melyik kialakítás mit tud.


Nekem sikerült összedobni egy elég takarékos kis zenét, azóta a gyenge láncszemeket pedig lehetőség szerint lecserélem.


Pl kezdésnek egy kis szubcső volt, aztán 1 év után sikerült lecserélni akciósan egy nagy ládára

2015. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 dirtboy ***** válasza:

ma 18:43


jó lesz az 345m/s nak is,mivel átlag légsűrűségen és hőmérsékleten ennyinek van megállapítva a hang terjedési sebessége.


ülj be egyszer egy sq-s verdába és rájössz majd hogy mennyire is sokat változtat.

nem tudok erre mást írni,ezt hallani kell és nem kell hozzá vájtfüll sem.

nem véletlen van ilyen idő korrekció funkció házimozi rendszerek esetében sem.

2015. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Beviz Elek ***** válasza:

#9

Nem akadékoskodásból, de a te hangrendszered mennyiben állt meg? Ha jól sejtem, kb mint az én kocsim minden ráköltött fillérrel.


Valószínűleg ha egyszer beülhetnék és meghallgathatnám hogy mit szól, akkor magam alá pisilnék, majd leköpném az én rendszeremet, de tudnám hogy ekkora keretet sosem tudnék erre elkülöníteni.

2015. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!