Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes letenni...

Szerintetek érdemes letenni az "AM" segédmotoros jogsit?

Figyelt kérdés
9.osztályos vagyok. Elég messze van a suli (kb.6-7 km). Most busszal járok be, de utálom :D Mindig tömve van, késik, és mindig akkor küldenek kisbuszt, ha nagyon sokan vannak. Most októberben indul majd egy képzés 45.000 forintért. Szerintetek megéri letenni? Köszi a válaszokat.

2015. szept. 19. 16:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltam a segédmotoros jogoosítványt 14 évesen és rengeteg tapasztalatot szereztem a mostani autos jogsimhoz. Nem hülység végigsznvedni egy kis robogóval az alapokat, főleg a városi forgalomhoz tud nagyon jól felkészíteni. Most mindenféle probléma és kétség nélkül ülök be a másfél tonnás kombiba, mert tudom, hogy mi történik a forgalomba, mit kell figyelni stb. Nem igazán elég az a 30valahány óra a B jogsi képzésben. Rengetegen ugy ulnek utana autoba, hogy otletuk nincs mikor mit kene csinalni es melyik tablat ken figyelni, mert az, hogy ugyanazon az uton jarnak az oktatoval hetegik semmit nem er. Ugyhogy azt javaslom, hogy ha van ra keret akkor csinald meg es sokkal egyszerubb dolgod lesz majd autonal
2015. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez állt a honlapon. Ezzel próbálják csalogatni a vevőket, az enyémnek az oldalán 45 van, de nem annyi lesz. ;) Utolsónak megy a zöld kéz! :)

Szerintem is csináld meg, ha másra nem jó, akkor is gyűjtesz vele tapasztalatot.

2015. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#11 köszönöm, hogy ezt leírtad. :)

#12 Neked is köszi :)


Mindenkinek ment a zöld kéz :)

2015. szept. 20. 11:27
 14/22 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nekem B. kat. megvan, de mivel nem volt pénzem autóra, ezért vettem robogót. Amikor leraktam a B. kat.-ot, pár hónapra rá már vettem is egyet és azóta már több is volt, mert mindig váltogattam. Ennek köszönhető, hogy nem estem ki a vezetésből és így bármikor át mernék ülni kocsiba is, nem kell félnem.
2015. szept. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 Köszi a választ :)
2015. szept. 20. 16:57
 16/22 anonim ***** válasza:
Én amúgy én így 15 évesen letenném rá a jogsit,mert lehet hogy letehetem majd a B-s jogsit,de akkor is csak egy AM-kategóriának megfelelő járművet vezetnék,mert egy normális kocsi eltartása nem kicsivel drágább,plusz a szüleim kocsija sem lesz mindig elérhető.Mondjuk én nem motort vagy quadot vennék.De nem hiszem,hogy bárki más az oldalon olyan közlekedésre alkalmas járművet venne mint én :"D
2015. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Te hol élsz 140+ egy B kategória?! Nekem úgy, hogy minden elsőre megvolt, és elsősegély vizsgám is volt került összesen 170.000-be, és semmi pótóra meg semmi! Tehát ha a semmiről indulsz, akkor minimum 190-200.000 Ft egy B kategóriás jogosítvány. Kismotorra volt nekem 140.000 a jogosítvány! Igaz, anno még nem AM volt, hanem sima M, amibe a robogót és a váltóst nem különböztették meg!
2015. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi AM kategóriás jogosítvány árak általában 60-70ezer körül vannak.B kategóriás jogosítványok pedig 130-140 ezer körül vannak.
2015. szept. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én azért mondtam, hogy 140 a B. Kat. mindennel együtt, mert három éve raktam le és akkor még annyi volt. Gondolom mostanra se nőtt meg annyira, hogy 190 meg 200-ba kerüljön.
2015. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy én elsőre mindent megcsináltam, nem buktam semmiből sem, illetve plusz órák sem kellettek.
2015. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!