Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes ilyenkor...

Szerintetek érdemes ilyenkor téligumira cserélni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a "szabál úgy szól,hogy akkor kell téligumira válltani,amikor a anpi átlaghőmérséklet megközelítőleg 7 fok,csak tegnap defektet kaptam és agumis az mondta,hogy agumik öregek le kell őket cserélni.

Elméletileg még szerdán napközben is 26 fokot mondanak,sőt megnéztem a 30 napos előrejelzést,és jövő hét után is lesznek még 20 fok fölötti nappali hőmérsékletek.

Szerintetek vegyem meg mind a két szettet most,vagy most vegyek téligumit és tavasszal nyárigumit?



2015. szept. 21. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem éri meg felrakni a télit most. Én két opció közül választanék. Ha javítható a defektes kerék akkor visszarakatnám azt még két hónapra, ha nem, és teljes értékű a pótkereked, akkor felraknám azt.


Bár nyilván ha megteheted vedd meg most a 4 új nyári gumit és tedd fel, amikor indokolt lesz akkor pedig a télit

2015. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a lefontosabb kérdés azt gondolom ebben az esetben az az,hogy mennyit mész a kocsival?
2015. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 veterán vas ***** válasza:

Valószínű, azok a gumik nem pár nap alatt öregedtek el, eddig is látnod kellett volna az állapotukat.

Esetrleg semmit sem láttál, és egy defekt ahhoz, hogy elgondolkodj a teljes garnitúra vásárlásán?

Vagy számodra azonos kaliberű a kérdés, hogy 1 defektet megcsináltatsz, vagy egy új garnitúrát veszel?

És tényleg, nem tudod kihúzni novemberig egy pótkerékkel?

2015. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:

Bocsánat a második sor zavaros.

Helyesen: "esetleg semmit sem láttál, és egy defekt kellett ahhoz..."

2015. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sohasem teszek fel nyári gumit. Kis számtan után bárki beláthatja, hogy miért nem.

Megyek havi 800-1000 km-t. Ilyen intenzitású használat mellett az egy garnitúra téli gumi nagyjából 10-15 évig kiszolgálna. Ha váltogatom, megduplázódik, és 20-30 évig használhatnék egy gumit, ami viszont 6-8 év alatt elöregszik, és illik lecserélni. Való igaz, hogy téli gumit használva nyáron 8-10%-kal nő a fogyasztás. De az még mindig nem takarja be a 6-8 évente kidobott alig használt gumik árát. (A felszerelésről, centírozásról nem is beszélve.)

2015. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miquel, a közlekedésbiztonságot meg persze lesz*rjuk;)
2015. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem tudom,hogy milyen abroncsod van ami elmegy 150E km-t :D
2015. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a közlekedésbiztonság leszarása, kedves 6-os? Hogy a téli gumi jobban tapad nyáron, így RÖVIDEBB lesz a fékutam? Én készséggel elhiszem, hogy manapság a gumigyárak reklámhadjárata eredményeképp te nem így tudod, de attól még a tény tény marad. Öreg csóka vagyok, és én régen, amikor még itatott át mindent a piacgazdasági szemlélet, akkor tanultam a "szakmát".
2015. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És te el is hiszed, hogy megbízhatóbb és jobb menetteljesítményeket nyújt egy egy 50-60 fokos aszfalton a téli gumi, mint a nyári?
2015. szept. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!