Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öreg hüséges Swift egyszer...

Öreg hüséges Swift egyszer csak nem indul, megnémult, a pumpa hang meg van, de néma . Az akksi 12,5. Egy szerelő látatlanban megrendelte az önindítót, holnap az utcán beszereli. Szerintetek is tuti, hogy az önindítóban van a baj?

Figyelt kérdés

Most ahogy olvasgatom elbizonytalanodtam,hogy biztos-é ,hogy ez a baj.A lényeg ott lehet,hogy semmi előjel nélkül történt.Egy ismerős is esküszik,hogy jó lesz ,tuti ,hogy önindító,mert az szokott előjel nélkül beállni. (szénkefe ,mégnes stb .) miatt.Saruk lecsiszolva,akksi jó.

Akit érdekel holnap megírom,hogy mi volt a szereléssel kapcsolatban.Remélem sikeres lesz.


2015. szept. 21. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem forgat hanem csak kattog amikor indítod akkor önindító a ludas. Az én G astrámmal is így jártam fél éve. Egyszer csak akarom indítani kb 2 forgatás volt erőlködéssel utána beállt gyújtás volt de semmi. Akkor azt hittük lemerült az akku próbáltuk betolni, 2 autóval is próbáltuk bikázni hátha az a baja mert előtte 2 héttel volt ilyen probléma hogy lemerült az akku. Akkor másnap egy közeli szervizbe bementem elmeséltem hogy jártam, a szerelő már egyből sejtette hogy önindítóval gond lesz, mondta hogy 1 óra múlva átjön hozzám megnézi mi a baj és megbeszéljük a továbbiakat. Át is jött, amint próbálkoztam indítással meg benézett a motortérbe már biztosra tudta hogy az önindítóba beállt valami. Már akkor mondta hogy egy idő után ezek elfáradnak, akkor hívta a kollégáit és bevontatták a műhelybe akkor ott egyből kikapták, megnézték és igen be volt állva az egész és mondták hogy új kell. Egyből megrendelték és másnap délelőtt 11 kor jött a telefon hogy menjek el az autóért. Akkor mondták hogy szerencsére csak az az egy probléma volt, mert közbe gyanakodtak arra is hogy lehet más elektronikai baja is van de szerencsére semmi nem volt.


Mondta is ott nekem a szerelő srác mert kérdeztem tőle hogy ez mennyire normális hogy ezek tönkremenne főleg hogy az autóm 10 éves másfél éve vettem és az előző tulaj is elég sok mindent cseréltetett rajta de az önindítót soha mert egy egész listát hagyott az autómba hogy miket csináltak eddig. És mondta is a srác hogy ezek fogyó eszközök egy idő után elfárad beáll, kész ennyi. Suzukiknál főleg a régebbi swifteknél még gyakoribb betegség ez, sajnos előjel nélkül jöhet elő, de ha valaki esetleg azt észre veszi hogy lassabban forgatja az önindító a kereket meg mindent akkor megeshet hogy ott előbb utóbb baj lesz és érdemes elvinni megnézetni nehogy akkor haljon be amikor nem kéne.

2015. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Öninditó lesz,szerintem.
2015. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szántóvető ***** válasza:
be kellett volna tolni,ha indul akkor már szűkül a kör.önindítót végig ütögethetted volna,főleg a behúzótekercset.
2015. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:

A helyedben még egyszer nekifutnék.

Kezdjük az akkuval. Semmit sem jelent, hogy 12.5-öt mérsz, ugyanis a terheletlenül ez bármikor sikerülhet, Amikor belép az indítómotor, lehet, hogy visszaesik 7-8 V-ra. Az viszont kevés.Aztán az akkusaruk bármennyire is épek és tiszták, ha a főkábel másik vége (az indítómotornál) korrodált vagy laza. Ugyan ez érvényes lehet a negatív kábelre, vagy a karosszéria és a motor közötti testkábelre is. Úgy hogy csak lassan, azzal az önindító cserével, előbb nézz át minden csatlakozást. ;)

2015. szept. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Automata....

Akku jó ,másik kocsiba próbáltam....

2015. szept. 22. 10:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Reménykedek ,hogy vmelyik vezeték vagy kábel,nem szakadt el éjszaka,vagy nem oxidálódott el éjjel.
2015. szept. 22. 11:56
 7/7 A kérdező kommentje:

Jól mondta az előttem szóló...

A kormány alatt az egyik kábel végénél egy kis darab ,ami kétfelé vezeti az áramot le volt esve. :))))

Úgyhogy csatlakozás volt

2015. nov. 30. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!