Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1-1,5 millió Ft-ért lehet...

1-1,5 millió Ft-ért lehet érdemes már terepjárót venni?

Figyelt kérdés
Igazából csak akkor menne "terepen" (földes úton), amikor megyek a telekre. De még arra is sajnálnék egy személyautót, illetve könnyebben elboldogulna télen, illetve sáros időben. Ennyiért már lehet valami használhatót kapni, aminek a fogyasztása sem olyan magas?
2015. szept. 24. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Telekre menésre én nem ajánlanék nagy terepjárót, szerintem elég lenne egy Suzuki Samurai is bőven, hiszen ritkán használod, és az egy üthető, vágható autó.

Az igazi terepjárok, mint pl. Nissan Patrol, Mitsubishi Pajero, 2.8 és 2.5 ös motorral nem túl gazdaságosak, de azért ezeknek se olyan elriasztóan magas a fogyasztása mert úgy 10-11 liter az átlag fogyasztás kb., csak drága az alkatrész, meg nem igen van, pedig ezekből is lehet kapni 3 ajtósat már 5-600 ezer Ft-tól de az olyan is.

Ha nem mindennapi használatra kell, én Samurai kaliberű terepjáróban gondolkodnék.

Egyébként egy telekjáró autóra nem éri meg 1 milliónal többet rászánni:)

2015. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább egy Nivát.:D Az elég telekre.
2015. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó a Niva, sőt inkább tökéletes erre a célra, de maximálisan benzin-gázos verzióban, mert simán benzinesen, horror a fogyasztása:)
2015. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindennap használva lenne az autó.

A telket csak azért írtam, mert oda is napi szinten járnék, és sajnálnék személyautót nyúzni.

Nívára gondoltam én is, de egyrészt elég sokat benyelhet 100-on, másrészt 5 ajtós kellene.

Köszi az eddigi válaszokat !

2015. szept. 24. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
A terepjárók nem az alacsony fogyasztásról híresek, a Niva meg különösen nem. Szerintem ennyiből egy jó állapotú 5 ajtós 1.6-os régebbi Vitarát érdemes nézegetni. Kellően kényelmes, viszonylag megbízható, nem túl drága az alkatrész hozzá, ledöntött hátsó ülésekkel elég nagy a csomagtartó, a kapcsolható 4x4 jól viszi nehezebb terepen, a fogyasztása pedig 8-10l körül mozog. Esetleg a Grand Vitara is jó választás lehet, de annak egy kicsit több a fogyasztása az állandó 4x4 hajtás miatt, cserébe terepen még ügyesebb.
2015. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én egy jó kis l200-at vennék, én is 1,5 milláért vettem, remekül megvagyunk
2015. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért a legjobb terepjárókat lehet megkapni: 2-es Pajero, Toyota Land Cruiser, Nissan Patrol. De ezek nagy böhöm terepjárók, nem vagyok benne biztos, hogy olyan elérhetetlen helyen van az a telek. Én lehet még egy régi quattro Audin is elgondolkodnék (azaz 4x4-es verzió), ha már úgyis mindennapi használatban is lenne.
2015. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért tényleg a legjobb terepjárókat lehet megkapni, amik 20 évesek, lestrapáltak, meg vannak zúzva és költeni kell rájuk félmilliót. Én kettő fölött nézegetnék. Nem kell erre a célra terepjáró ellég lenne egy emelt hasmagasságú 4wd.
2015. szept. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!