Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autóm, és az új...

Eladtam az autóm, és az új tulajnál tönkrement, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Mikor megvették, átnézték, próbakör is volt.

Semmi motorikus hibát nem találtak. (és semmi baja nem is volt)

Ez volt kedden, pénteken hív az ipse, hogy tönkrement és autópályáról húzták haza.

Ilyenkor mivan? mert nállam semmi baja nem volt a kocsinak, se taknyos nem volt a moci, olaj volt benne ahogy kell és a víz is rendben volt.

Azt mondta, hogy a szíjnál fémes forgácsok vannak beékelődve...


Ha valakinek van ilyen tapasztalata kérem írja meg.



2015. szept. 25. 22:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A kocsival nyaralni akartunk menni ezelött egy hónapja.

Teljesen át lett vizsgálva.

A szerelő azt mondta, hogy semmik baja nyugodtan elindulhatok vele. (cirka 1400 km lett volna oda vissza)

Akkor most miről is beszélünk?

2015. szept. 25. 22:52
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta, hogy a szíjnál fémes forgácsok vannak beékelődve... "


Megvette az autót, de arra már nem költött, hogy elvigye szervizbe?

Használt autó vásárlása után illene lecserélni a vezérlést, olajakat, szűrőket lecserélni, s közben a szerelőnek is van alkalma megtekinteni a gépet.

Vagy a szereléskor barmoltak el valamit? - hogy kerülhetett fémforgács oda?

2015. szept. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te nem tudtál semmi rejtett hibáról, és a próbaút során sem jött elő akkor rád nézve semmi sincs. Tekintve, hogy ha ennyi erővel kicsit később kel el, akkor Nálad is szétmehetett volna, de ez épp így alakult.
2015. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom elképzelni, hogy miféle fémforgács lehet az ékszíjhoz meg a görgőihez beékelődve?

Ez egy kicsi dízelmotor, am. van egy olyan érzésem, hogy túlhajtották a kocsit (pont autópályán történt valami..)

2015. szept. 25. 23:06
 15/23 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Mennyiért?
2015. szept. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%
Csak a kereskedoknek kell garanciát vállalniuk,magánszemélynek nem.
2015. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

Semmit, így járt.


Amúgy véletlen nem rétinégereknek adtad el? Náluk (meg sajnos már más ingyenélőknél is) nagyon is jellemző, hogy vesznek egy kocsit aztán pár nap vagy hét után reklamálnak, hogy ez-az elromlott...


Kollégám régi switfjét megvette egy nem hiába született aztán egy hét múlva telefonál, hogy "jáájjj tezsvírem há' széjjel hullott a motor nyócvaneze' a szerelése, fizessed mán' ki a felét, há' me' szar vót ez mán' akkor is mikó eladtad".


Kimentünk, megnéztük és nem is a saját motorja volt a kocsiban :)


Szóval nem kell felülni ezeknek, ha te tudod, hogy egy jó kocsit adtál el akkor ne foglalkozz vele. Nekem is van olyan kollégám (pont tegnap utaztam vele) aki úgy vezet autót, hogy csodálom, hogy hazaértünk. kis dízel motort rendszeresen üveghangig huzatja, kuplungot gyilkolja... 3 nap alatt simán tönkretehette, ki tudja mit berhelt vele.


Hajtsd el a fenébe.

2015. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%
Benne van az adásvételiben a jótállás? Nincs. Akkor semmi dolgod, felejtsd el az ürgét.
2015. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nem rétieknek adtam el... :)

Kérdeztem, hogy azok a fémforgácsok honnan jöttek?!

Azt mondta nem tudja, és a szerelő se... Az mi??

Ha valami szétmegy egy motorban, akkor azt kintről is lehet látni nagyjából...nem hogy még fémforgácsok is...


Egyik hölgy rokonom vett egy kisautót 1.0 motorral... Na már most ő 150 el ment autópályán vele...3 hetes autónak majdnen full motor csere...

Nem bántásból de ezt is igazából egy hölgy vette meg...pont autópálya..

Kicsit hasonló az eset...

(Félreértés ne essék, szerintem a nők többsége igenis jól vezet!!!)

2015. szept. 26. 09:22
 20/23 A kérdező kommentje:
Kieg. : a srác akivel beszéltem, és átvizsgálta a kocsit vételkor az a rokona, szal igazabol hölgy hajtja az autot
2015. szept. 26. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!