Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam az interneten egy...

Eladtam az interneten egy telefont. Tönkrement, a vevő meg balhézik. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tehát kihasználatlanság miatt eladtam egy vadonatúj telefont. Egy tudálékos öregúr vásárolta meg, majd ilyen csip csup dolgokra hivatkozva vissza akarta vásároltatni velem. Azt mondta, hogy valami 2 mm-es elszíneződést lát a telefon kijelzőjének védőfóliáján. Mondtam neki, hogy ne haragudjon már, de ilyen kifogás miatt nem tudom visszavásárolni a terméket, használatba vétel előtt vegye le a fóliát, meg amúgy is, volt a telefonhoz mellékelve egy extra kemény fólia is. Erre csak hosszas kekeckedés után volt hajlandó. Tegnap előzetes egyeztetés nélkül visszaküldte a telefont valami érthetetlen hibára hivatkozva. Össze vissza hadovál az úr, sokszor meg sem tudja pontosan fogalmazni, mi a problémája, mit akar. A visszaküldött telefon tönkre van menve. Képi megjelenítés van, a telefon be is kapcsol, de a kijelző semmilyen érintésre sem reagál sehol sem, az előlap egy helyen élesen össze van karcolva, meg van valami 2-3 cm-es fehér szösz (talán ősz hajszál?) a kijelző üvege alatt. Megmondtam neki, hogy ezt ő sem gondolhatja komolyan, hogy vissza fogom venni. Most itt balhézik, fenyegetőzik és csalással vádol. Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni?

2014. dec. 4. 19:46
 1/7 Sátán kutyája válasza:
Megmondod neki, hogy a garancia nem vonatkozik a szakszerűtlen használatra. Megmondod hogy a kijelző alá került szőrszál szétszedésre utal, ami alapjában véve garanciavesztés. Mond meg neki, hogy nyugodtan tegyen amit akar, te korrekten jártál el, működő telefont adtál el, és hivatkozzál rá, hogy az öreg költségére bevizsgáltatod. Amúgy egy vadonatúj telefon nem garanciális még?
2014. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külföldről rendelték a telefont. Tényleg, ezt még kifelejtettem a leírásból. Szervizben azt meg tudnák állapítani, ha a telefon nem rendeltetésszerű használat miatt ment tönkre?
2014. dec. 4. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy biztos, hogy ugyanaz a telefon?
2014. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát látod, ki tudja...Lehet, hogy egy piti átverés áldozata vagyok, ha ezt tudom, minimum felírok egy szériaszámot.
2014. dec. 4. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
honnét rendelted a telót, hogy semmi papír nincs hozzá?
2014. dec. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mondjuk hiába tudod a szériaszámot, a panelját akkor is átrakhatják egy másikba...
2014. dec. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha betudod bizonyítani, hogy a telefon hogy nézett ki az eladás előtt, akkor nem jelenthet fel semmiért, mert neked kézzelfogható bizonyítékod van rá, hogy a telefon sértetlen volt.


A szállítás során történő károkért pedig a vevő nem vállalhatja a felelősséget, de feltételezem megfelelően be is volt csomagolva.


Mondd meg neki, hogy a telefon nem így nézett ki, és te nem vagy hajlandó ilyen állapotban visszavásárolni, mert ezt már senkinek nem tudod eladni, és egyértelműen nem a te hibádból adódott ez a probléma.

2015. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!