Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kocsit ajanljatok?...

Melyik kocsit ajanljatok? Golf 4 1.9tdi Opel Corsa 1.7cdti Fiat Grande Punto 1.4 16v

Figyelt kérdés

Golf 4 1.9tdi

Opel Corsa 1.7cdti

Fiat Grande Punto 1.4 16v

Vagy valami mas 1.000.000ftert?


Mennek vele hosszabb tavra is , pl 100kms utakra, evente egyszer nyaralasra, varosban is.


2015. szept. 26. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Golf 4 1.9 TDI-t fogják a legtöbben ajánlani, én is ezt teszem, a következőkért (sima TDI, nem PDTDI):

Megbizható, olcsón fenntartható motor, viszonylag jó teljesitménnyel, jól fogyaszt. Kényelmes belső, jó vezethetőség, népautó, sok alkatrész, mindenhol értenek hozzá. 1 gurigáért abszolút jó állapotút lehet manapság találni.


Opel Corsa, gondolom C:

Apró bevásárlókocsi, 170cm felett kényelmetlen, fapados, hosszabb távokra nem mennék vele az fix. Nem is értem ebből miért van dizel.


Grande Punto 1.4 16V:

Olcsó autó, értékvesztése hatalmas, befektetésnek semmiféleképp nem jó, nem túl népszerű, 1.4-el kicsit lomha, sokat ehet. Viszonylag kevés van belőle a magyar utakon és ez az alkatrész utánpótlásban is érződhet, a Golfhoz képest meg főleg. Bár a Grande annyira nem öreg, igy talán keveslem is hozzá a 1 misit.


Szóval én a Golf-ra szavazok


Balesetmentest!

2015. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem Grandém van, igaz nem 16 szelepes, csak 8, de ez egyáltalán nem hátárny, sőt városban jobb is mint a 16. Alacsony fordulatról is húz, igaz a motor méretét nem meghazudtolóan, de a változó szelepvezérlés azért kitesz magáért és szerintem tök jól fogyaszt. Mikor azt mondom hogy sokat fogyaszt az 7-7,5 litert jelent. Normál használatban inkább 6-6,5. Megbízható kis járgány és nagyon érzik benne a mediterrán hangulat, a könnyedség. Vannak persze sajátosságai, kisebb hibái, de ha kiismered, annak megfelelően kezeled és nem hanyagolod el a karbantartást akkor nagyon lehet szeretni, jóllehet a vezetési élmény azért messze van a sportostól.
2015. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kosszonom a valaszokat, nalam is a Golf van az elso helyen
2015. szept. 26. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!