Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsga előtt fellehet...

Tomika156 kérdése:

Műszaki vizsga előtt fellehet szereltetni a vonóhorgot és úgy közlekedni az autóval?

Figyelt kérdés

Nem akarok vele futót húzni csak felakarom szereltetni hogy nem az utolsó pillanatokba keljen.

A rendőr szólna érte hogy fent van a horog de még a forgalmiba nem szerepel?


2015. okt. 5. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

eleve csak leszedhető fejű vonóhorgot tehetsz fel már..aztán a felszerelés dátuma a számlán rajta van, vagy a műbizonylaton...mertugye az kell...ha a műszaki lejárta előtt szerelteted fel két héttel, akkor mondhatod, hogy holnap viszed vizsgára..


aztán kérdés milyen napja van a rendőrnek..vagy sérelmezi, vagy nem...


mertugye jogilag nem járhatsz vele...még akkor sem, ha nem vontatsz...mert akár vontathatnál is..mondhatná a szerv..

2015. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltattam ezt meg hogy 1 hónappal a műszaki előtt akartam felszereltetni, de mondta a szerelő ha kibírom műszaki vizsgáig inkább várjak vele addig akkor előzetesen gyorsan feldobják, és megcsinálják azt amit még esetleg kell, utána másnap műszaki vizsga arra adtak nekem papírt az időpontról hogy ha esetleg bele kötne a rendőr tudjam igazolni hogy nem sumákolok. Persze meg is volt ez mert épp indultam műszakira kb 10 km-re a lakhelyemtől, rendőr leintett közúti ellenőrzés miatt, akkor kérdezte a vonóhorgot, mutattam neki a vásárlást igazoló papírt, a bizonylatot és az időpontos papíromat a műszakira mert még 2 hétig érvényes volt a műszakim egyébként. Akkor a rendőr húzta a száját de végül mondta hogy menjek nehogy elkéssek.
2015. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, kb ahogy az első írja.

Én úgy csinálnám, hogy ha szervíz is a vizsgaállomás akkor ott felrakatnám, majd műszaki egyben elintézve.

Ha nem megoldható, akkor két héttel korábban bejelentkeznék szerelésre és másnapra műszakira. Így biztos lesz hely. Azon az úton meg levenném a horgot, ha meg kiszúrja a konzolt, akkor ahogy a második mondja, papírlobogtatás

2015. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden gond nélul. Mi szereltunk pl. vonóhorgot olyan Fiestára amin nem lehet horog (értsd: nem lehet levizsgáztatni vontatásra) csak azért, hogy a kerékpár tartót fel lehessen tenni valamire.
2015. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Májkell válasza:
Szia! Én is úgy tudom, hogy a vonóhorog felszerelése engedélyhez nem kötött gépjármű-átalakítás. Így közlekedhetsz vele, de utánfutót nem vontathatsz műszaki vizsga nélkül.
ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!