Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi 200 km-es ingázáshoz...

Napi 200 km-es ingázáshoz keresek megbízható használt autót. Mindegy, hogy dízel vagy benzin, keveset egyen és ne kelljen havi 100-et kiadni javításra, mert unalmas. Tanácstalan vagyok, merre induljak?

Figyelt kérdés

Volt már 7 éves passat tdi, romokban van szinte mindent kellett rajta cserélni 4 hónap alatt, szerintem megbízhatatlan és sokat eszik. Peugeot detto.

Köszi a válaszokat :)



2015. okt. 11. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha nincsenek nagy igényeid, akkor egy swiftre szavazok: olcsó, egyszerű, strapabíró és ha mégis elromlik benne valami azt fillérekért pótlod és a fogyasztása is baráti.
2015. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
egy benzines szwiftet inkább...téligumi, fagyálló, téli ablakmosó, fullszint motorolaj, aztán haddmenjen.
2015. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Opel Astra H, Vectra C.
2015. okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én az Opel G astrát is merem javasolni, nincs velük nagy probléma, ha jó fogyasztást akarsz akkor a dízelt javaslom de ha dízel akkor inkább az Isuzu motorost keresd mert jóval tartósabb mint a német dízel, de ezek közt a benzinest is dicsérik. Az alkatrész nem vészesen drága hozzá, még bontóban is találni hozzá bármit ami kell.


A Suzuki Swift sem egy rossz autó, sokan dicsérik őket és szintén olcsó hozzá minden ami kell, bár kasznijuk nem a legtartósabb de ha vigyázol rá akkor azzal 10-15 évig is elautókázol. Egyedül annyi hátrányuk van hogy a csomagterük elég kicsi ha sok dolgot vinnél arra nem a legalkalmasabb választás.


De még a Fordot is szívesen merem javasolni leginkább a focust és a mondeot azokkal sincs akkora baj, olcsó fenntartás, baráti a fogyasztása.


Opel esetén még az F astrát is merem javasolni igaz már öreg autónak számít de ha ki fogsz egy jól karbantartott, fajtát akkor azzal jó ideig gondod nem lesz.

2015. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Kérdés mennyi pénzed van? A szuzuki tényleg olcsó, de a biztonság nincs benne magas fokon benne. Ha van kihez hazamenned nem a legobb választás. Az Opelek már inkább, de egy mondeo méret menyugtatóbb. Az meg, hogy veszel egy széthajtott passatot a te okosságod. Az enyém is viszi már a pénzt, de nemsoká körbe érek azt megint oké egy darabig.
2015. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

igen, az utak csak rommá tört szwiftekkel vannak tele.. tehát azt ne vegyél..bármi más jobb.


...bár huszonegy év alatt a negyedik(új) szwiftem van, még nem kellett javítani egyiket sem...sem az árokból kihúzni, sem kikalapálni..még a műszakikon sem bukott meg egyik sem..


tehát ezt ne..

2015. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is majdnem ennyit ingázok Pécs és Budapest között.

Erre a célra egy Isuzu motoros dízel H Astrát vettem. A mai napig ezt használom. Az M6-oson a tempomatot 140-re rakva 5,5-6 literrel elvan. De spórolósan a külső sávban elcammogva 5 liter alatt fogyaszt. A motorral, futóművel sok gondom eddig nem volt, pedig km van már benne rendesen.

Mondjuk ma már lehet hogy valami újabb technikát vennék. De ez attól is függ, hogy mennyi rá a kereted. 1,5M körül szerintem értelmes választás lehet.

2015. okt. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Toyota Avensis 1.8 benzin

Nagy, biztondágos, keveset eszik és menni is bír.

2015. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5,2-vel egy f astra is megy 130-140-et!
2015. okt. 15. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na persze... Akkor vegyél olyat! Papíron ez is 4,2-t fogyaszt.
2015. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!