Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autómat szeretném megvenn...

KovácsBálint kérdése:

Első autómat szeretném megvenni és az alfa romeok nagyon megtetszettek, megéri mit gondoltok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem egy nagyon erős járgányban gondolkozok kb olyan 100 egy néhény pacis 1.6-os ban gondolkozom és nagyon megtetszettek a 147 alfa romeok(meg a legtöbb alfa).Azt tudom hogy az alkatrészek,szervizköltsége drága.De azt is olvastam hogy ha törődök vele akkor nincs sok bajuk.Ti mit gondoltok?

#autó #Alfa Romeo #alfa romeo147
2015. okt. 11. 19:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Alfa 147-ből 700ért csak szart adnak,meg eleve a legszarabb legnyűgösebb motorral néznéd....az 1.6-nak szép a hangja,de ennyit tud...nem is megy,cserébe fogyaszt mibt az állat,és nem is túl stabil...ha ennyire olasz kell vegyél egy kettes puntót.....azokból 700-ért olyat kapsz hogy megszólal!!!az 1.2 8v 60ló mint egy faék olyan egyszerű,filléres hozzá minden és nem nagyon van baja 6litert eszik városban,cserébe még az előzés gondolatát is el lehet felejteni.

1.2 16V 80ló..ebben már azért van egy kis élet,bár az aszfaltot ez sem tépi fel..7-7.5 liter városban...baja ezeknek sem nagyon van

Vagy ha ez sem elég akkor ott a punto hgt....1.8 131ló....van benne akarat,bár ezek a motorok már kényesebbek,de még mindif nem annyira mint az alfa...jó olaj kell bele,meg időben,ennyi a titok amúgy és akkor ezekkel sincs gond...és városban óvatosan 9-10ből ez is megáll!

2015. okt. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. okt. 12. 19:28
 13/15 anonim válasza:
aki leszólja az alfákat annak gondolom sose volt csak innen meg onnan hallotta hogy milyenek.nekem 156 os 1.9 dízel alfám van és teljesen megvagyok vele elégedve és a vezetési élmény nagyszerü ami mondjuk eggy egyszerü 4 es golfhoz nem hasonlitható.kis fogyasztás nagy nyomatékkal.ja és eggy jó állaapotu 4 es golfot nemtudom hol vennél 700 ért.max az 1.4 est ami menni nemnagyon akar.
2015. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Idehaza jó állapotú Alfa-t nem nagyon találsz mert szét vannak hajtva, eladáskor persze kicicomázzák, de előjönnek a bajok hamar. Nekem az első autóm is Alfa volt, meg az utolsó is az lesz, de én nem veszek kéztől autót csak szalonból újat, ahogy a mostani 159-est is ott vettem. Egyikkel sem volt gondom, de mentem haverom 147-es Alfa-jával és az nagyon szétvan verve, mentem olyan 147-es Alfa-val is, ami nagyon rendben volt, a kettő közötti különbség ég és föld, pedig minkettő 1.6-os. Nincs azzal baj, csak sokan azt hiszik hogy egy V8-as 6000 köbcentis motor és nyomják neki ész nélkül.


Amúgy szerintem nézegesd meg a Fiat Stilo-kat is (3 ajtós sportosabb és szebb mint az 5 ajtós), az 1.6-os motorral szerelt nagyon jól megy, jobban fekszi az utat mint példáúl a VW Golf, és a motorja is jobb.

2015. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ha vásárlás után megnézetem mert több szerelő ismerős van és kijavítgatom a kisebb nagyobb hibákat rendeben lenne vagy akkor is elromlana benne egy néhány cucc?
2015. okt. 25. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!