Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001 BMW 323i vagy 2008 Opel...

2001 BMW 323i vagy 2008 Opel Vectra 1.9 td 120le?

Figyelt kérdés

Melyik jobb autó, olcsóbb fenntartani, kényelmesebb? Melyik fog több ideig hibamentesen futni?

A bmw-ben kevesebb a km és full extrás , míg az opel inkább csak közepesen felszerelt, viszont mégiscsak 2008-as... A bmwben 165 ezer körüli km van , az opelben 260 ezer körül. Egy régi haveromnál eladó a kettő autó és nagyjából ugyanannyiért (csak 100-zal több az opel, annyi nekem még belefér), mindkettőt mélyen áron alul adja az ismerőseinek, én pedig pont autócsere előtt állok, így valamelyiket megvenném tőle.

Napi 50 kilométerre fogom használni, ebből 18km város, a többi országút.

Nekem kívülről az opel nagyon tetszik, de a belseje szerintem nagyon fapados, a bmw belül luxus, fa és vajbőr, a 2.5-ös motorról is jókat hallottam, de elég régi a vectrahoz képest. Nektek mi a véleményetek róluk?


2015. okt. 11. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem gyanus , hogy egy 14 eves BMW-ben 160.000km van.

Azt vedd amelyik jobb alapotvan van.

2015. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
napi 50 km-re én nem vennék olyan kocsit, ami finoman vezetve is 10 litert eszik, márpedig ennyi városozással a 23i nem jön ki 10 alatt... egyértelműen a vectra, ha költeni is kell rá, már az üzemanyagon rengeteget spórolsz
2015. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A fogyasztás nem számít olyan sokat, mert 3-an utaznánk vele és így nekem az úti költségem csaknem 0-ra jönne ki, ezt kihagytam. De köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 11. 21:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindkettőben valós a km, a szervizkönyvük végig vezetve volt.
2015. okt. 11. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem rozsdaundorom van, ezért ész nélkül a fiatalabb autót választanám (ami itt most a Vectra). Egy majd' 15 éves autón már nagyobb az esély, hogy belülről eszi magát kifelé a rozsda, ismerve a statisztikákat, hogy hányan szokták megelőző célzattal lekezeltetni rozsda ellen néhány évente az autójukat (nem sokan).

Ezen kívül a dízel fogyasztása sokkal kedvezőbb lesz napi 50km-re.

2015. okt. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg de én a Bmw t venném. Főleg hamég kb inyen jársz vele. Nem azért mert bmw fan vagyok (sőt Audi fan vagyok) de a Bmw jobban felszerelt.
2015. okt. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az M52 egy nagyon jó motor, csak a kaszni ne rohadjon szét körülötte, mert sajna a BMW is ugyanúgy el kezd rozsdálni, mint minden más márka, 15 éves korára nem ritka, hogy a sárvédőíveknél és a csomagtartón bizony megjelennek a hólyagok...
2015. okt. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

jaj hogy a rozsda meg bmw meg 10 liter alatt nincs város meg kutyaf_sza:D sok irigy:D


Azt mondta, hogy fogyasztás nem számít. akkor meg? Majd ő eldönti, hogy számít-e neki az a 10 liter városban vagy sem. Honnan veszed, hogy neki ez szempont?..:D csak mert te nem vállalnád be ezért. Ezt úgy bírom. Ha valaki azt írná hogy tervez venni egy 545i akkor egyből a sok k.öcsög már írná hogy jaj a 25 liter városban így meg úgy. És?:D Mi közöd hozzá. Úgy claimelik ezeket a tényeket, mintha ő nekik kellene kifizetni. beszarok. Na de visszakanyarodva.

Rozsdáról ... Olyat kell venni, ami nem rozsdás és ennyi. Meg kell nézni. Sárvédő, küszöb, ajtó alja stb és nem lesz gond. M52 és m54 örök élet +1km ha nem gánykodtak vele.


Sose vennék Opelt, ha pisztolyt tartanának a fejemhez se:D Ez csak az én véleményem.


Egy 2005/6-os 6 hengeres e46 még mindig telibe alázza a mai autók 90%-át, ez tény. Legyen dízel vagy benzines. Bár az évjárat az lényegtelen, lehetőleg minél fiatalabb legyen azért.

2018. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!