Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51-hez érdemes beruház...

Simson s51-hez érdemes beruházni új tirisztoros gyújtásra?

Figyelt kérdés
Mennyire megbízható és tartós?Mik a tapasztalatok?
2015. okt. 12. 15:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Köszöni a főtengelyem, teljesen jól van. Az hogy nem bírnak normális méretű tekercseket gyártani és így a két szélén súrolja a lendkereket, megint nem szerelési hiba. Amióta kidobtam ezt az utángyártott szart, azóta egy gyújtás problémám nem volt. Ahogy a gyári bontatlan tiris gépek is lazán csettegnek bármilyen gond nélkül. Nem hiszem hogy véletlen lenne.
2015. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

nekem még 84-ből van rajta a gyári tirisztoros gyújtás a mocin, szerintem megbízható és strapabíró, de az se hibátlan

volt, hogy meghalt nekem rajta a tirisztoros egység (barna színű), vettem rá utángyártottat, alapgáztól feljebb nem is ment vele. aztán sikerült rá szereznem egy használtat, avval míg mindig megyen gond nélkül.


amit írtak előttem, hogy van, hogy beleér a mágnesbe a tekercs, az a másik motoromon volt nekem is. esztergán megszedtem az alaplapból, úgy, hogy rajta voltak a tekercsek egy tizedet és azóta jó.

2015. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem maradok a megszakítósnál,mert túl drága lenne a tirisztoros,pláne hogy zsákba macska használtan és boltban megvéve is:)Levettem a megszakítót és szétvettem,úgy csiszoltam meg és hézagmérővel állítottam be a 0,4 mm-t és mégis szikrázik és kihagyogat a gyújtás.Ez utángyártott megszakító és lehet hogy hibás?Megvan a gyári amibe benne van a Madein Germani DDR felirat,ezt azért cseréltem le,mert elég kopott,de megcsiszolom és visszateszem.Nagyon kíváncsi leszek azzal szikrázik e :)Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2015. okt. 14. 09:18
 14/14 anonim ***** válasza:

egy jó tanács, amíg nem elkerülhetetlen ne cserélj le semmilyen gyári alkatrészt, mert az utángyártottakkal szívni fogsz, de néha tövig is


a kérdésedre a válasz, lehet hibás az utángyártott megszakító is

2015. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!