Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell váltani?

Hogyan kell váltani?

Figyelt kérdés

Üdv.


Most végeztem a kresz viszgával és már tudom, hogy egy 1.6-os dízelt fogok vezetni 110 pacival. Szeretnék előre felkésülni és érdekelne, hogy ti hogyan váltotok. A kérdés:

1. Ha felfele kapcsoltok a fokozatok között, akkor gázról elveszitek a lábatokat, majd benyomjátok a kuplungot, aztán beteszitek a magasabb fokozatba, majd a kuplungot felengeditek és aztán ismét gáz? Vagy már a kuplung felengedése közben adtok némi gázt, hogy dinamikus legyen a dolog?


2.Lefelé váltáskor is így néz ki a dolog?



2015. okt. 14. 02:28
 1/3 Petya183 ***** válasza:

Pont igy tanítják ahogy leirtad. Persze a másik verzió is jo de ha egeted a kuplungot akkor azért szolni fog az oktató és akkor marad az első verzió.

Sajnos nem fogsz hozzá szokni ennyi idő alatt a kuplung gáz variációhoz szóval ajánlom hogy az eredetivel próbálkozz

Én kB 100e kmt levezettem már más más kocsikkal de egy ismeretlenbe átülni nekem is szokatlan, máshol fog a kuplung máshogy reagál a gáz... De sose kapkodj!!! Mert annak csak hatranya lesz főleg vizsgàn

2015. okt. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az oktató el fogja mondani. Ezt így nem lehet elméletben levezetni. Olyat nyilván nem lehet csinálni, hogy csúsztatod a kuplungot és gázt azt (kivéve 1 és hátramenet)
2015. okt. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Vagy már a kuplung felengedése közben adtok némi gázt, hogy dinamikus legyen a dolog? "


Igen, muszáj is adni már a fogáspontnál a gázt. Nemcsak a dinamikusság miatt, de ha mindig hamarabb kiengeded a kuplungot, és csak utána adsz gázt, akkor abból bólogatás lesz, és az senkinek nem jó, az autónak sem.

Lefelé váltáskor is így kell, csak kicsit mégtöbbet kell csúsztatni a kuplungot a motorfék miatt, hogy ne rángasson.

2015. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!