Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az ilyen bunkó,...

Normális az ilyen bunkó, ordibálós oktató?

Figyelt kérdés
Tanulni vezetek, az óráim felénél járok, de utálok vezetni járni mert nagyon bunkó az oktatóm. Egy apró hibáért is mindig, mindenkivel ordibál. Lefékez helyettem pirosnál, mintha én nem látnám, lecsesz ha körül akarok nézni (olyan kereszteződésben ahol nem kellene körülnézni), a sávok kicsit nehézkesen mennek, ilyen rövid idő alatt, azért is lecsesz. Mellettem szóljon, hogy abból a 15 órából sokkal többet vezettem országúton, mint városban. Gondolkodtam a váltáson, viszont körül-belül 23 óráig előre van fizetve, így gondolom azt érdemes még levezetni és esetleg utána váltani. Elég rossz dolog úgy elindulni reggel vezetni, hogy "jaj csak legyen vége már a napnak és tudjam le", vagy úgy kocsiba ülni, hogy retteg az ember a vezetéstől, és már azt várja, hogy mit csesz el és mikor lesz jól lecseszve. Elveszi a kedvem a vezetéstől, a tanulástól, már utálok járni, leszól, hogy mennyire sz.r is volt. Szerintem sokan, ha kiabálnak velük csak még idegesebbek lesznek, mint én és az nem fog segíteni hanem csak még több mindent rontok el. Esetleg vélemények, tapasztalatok? :)

2015. okt. 14. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Válts oktatót. Te adod/adtad a pénzt, jogod van beleszólni hogy mit kapsz érte cserébe.
2015. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gépjárműoktatók nem pedagógusok, és ez némelyiken nagyon látszik. Van, amelyik türelmes, van, amelyik nem, és van, akit csak az érzékeny tanuló érez türelmetlennek. Alapvetően tanulni jársz oda, ha stresszelsz, ha utálsz odajárni, csak kidobod a pénzed, nem tanulsz, és ez nem attól függ, hogy igazd van-e, vagy neki van igaza, hanem attól, hogy eredményes-e az oktatás, vagy nem.

Az ordibálással és erőszakoskodással senkit nem lehet megtanítani semmire, legfeljebb beidomítani. A tévedések elkerülése végett egy katonai alapkiképzésen (normális országban), nem azért ordibálnak az újonccal, illetve verik, mert ez olyan eredményes pedagógiai módszer, hanem azért, mert ott CÉL a személyiség teljes átalakítása, ezért le kell rombolni az egót. Ez a köznapi életben nem lehet cél.

Válts oktatót.

2015. okt. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidékről indulóknál természetes, hogy az oda-vissza út is az oktatás része, hisz a tanuló vezet akkor is.

A gond az, hogy országúti vezetéssel nem sokat lehet tanulni, amit igen, azt egyetlen órán meg lehet mutatni, a többi csak gyakorlás.

Kell a gyakorlás, csakhogy ez így drága lesz, mert ketyeg az óra, és a városi vezetés az, ahol nagyon sok a tanulni való, és 95% esélyed vagy, hogy a vizsga sem országúti vezetés lesz.

2015. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj meg beszélni vele, mond el neki a problémádat, ha csak egy kis hajlam is van benne az iránt hogy tanítson is ne csak a pénzt szedje be akkor lehet változtat a hozzáállásán, de egy biztos- így nagyon romlanak az esélyeid. Elvileg ő érted dolgozik, hát nekem nem így fest....

Én nagyon szerettem vezetni járni, az oktató fiatal volt, jófej, egyszer sem emelte fel a hangját ha hibáztam,de elmondatta velem mit szúrtam el, könnyedén átmentem elsőre a forgalmin, szerintem ez mutatja ez mennyit számít. Ez egyik ismerősömnek hasonló volt az oktatója mint neked, egyszer megpatkázta az egyik felnit, ezért nem engedte vizsgázni az oktatója.

2015. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg bénázok. Jól kezelem a dolgokat, de beparázok, hogy mikor csesz le és persze, hogy el is bénáztam az egészet :) De hát nem mind1, hogy valaki évtizedek óta vezet, vagy valaki "pár" órája :)
2015. okt. 14. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!