Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy 2004es gyártású...

Adott egy 2004es gyártású téligumi,7mm-es profillal. Hátulra vagy előre érdemes felrakni őket? Előlre zsír újak kerülnének.

Figyelt kérdés
Tudom hogy öreg gumi, igazából azért kérdezem a hozzáértő véleméyeket mert keveset futottak és nem repedezettek. Annyi hogy kicsit kemények..
2015. okt. 14. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem tennék fel ilyen öreg gumit,még akkor sem ha nincs kirepedve meg semmilyen szemmel látható baja nincs!De ha te mégis felrakod akkor hátulra tedd!Az új legyen elöl,hogy legalább megállni tudjál!
2015. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elso vagy hatsokerek hajtasu (vagy ossz)?
2015. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A "kicsit kemények" az elöregedés jele, ami ezek szerint egyértelműen érzékelhető.

A keményedés miatt az abroncs tapadása sokkal rosszabb lett.

7 évnél öregebb gumiabroncs használatát nem javasolják, ha mégis a használat mellett döntesz, akkor hátra tedd.

2015. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1 gumi? Azt ne rakd fel sehova. Ha kettő van akkor előre kell tenni őket. Mindig hátul legyen a jobb állapotú gumi.

Nekem is 2004-es téli gumijaim vannak, van még profil is rajtuk olyan 6mm körül, de idén már cserélem, mert az oldalfaluk meg van már gyötörve főleg a padkák és szegélykövek miatt, enyhén ki vannak dudorodva. Még nem ráznak a kerekek, de nem is akarom azt megvárni, mert akkor a küszöbön van már a durrdefekt is.

2015. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kevered az egyes és a többesszámot.

Ha lehet, akkor mind a 4 keréken ugyanolyan gumi legyen.

Ha ez nem lehetséges, akkor páronként tökéletesen egyező gumik kötelezőek, mert ha különböznek, akkor elhúz az autó, baleset lesz a vége.

Ha van két újabb gumi, akkor azok kerüljenek a hajtott kerekekre (4 kerék hajtás esetén általában előre).

2015. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen előre kell rakni a jobbat.

Más kérdés, hogy 11 éves gumit nem raknék fel sehova

2015. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Idén még lefut a 2db gumi aztán jövőre csere. Köszi a válaszokat!
2015. okt. 15. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az van a gumin hogy 3003 azt mit jelent mikor gyártották? 30. héte 2003-ban? Úgy tudom ez a négy szám jelöli a gyártást. Egyébként 2003-ban vettem.
2015. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, 2003as.
2015. okt. 22. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!