Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlotok? 1 éve...

Nooker kérdése:

Milyen autót ajánlotok? 1 éve van jogsim, az első autóm vásárlását tervezem. Magam rakom össze rá a pénzt, így a keret maximum 500e ft (átírással, vezérléscserével, apróbb javításokkal együtt, tehát maga az autó 3-4k között kellene h legyen)

Figyelt kérdés

Budapesten lesz elsősorban használva, plusz néha 1-1 hosszabb városközi út, vagy adjisten nyaralás. Most a terv az, hogy nem feltétlen akarok napi szinten járni vele, de ha kell, legyen kéznél. Éves futás szerintem 5-8e km körül lesz. Csak benzines érdekel. Fogyasztás, megbízhatóság fontos, de előny, ha nem nőriasztó a járgány. Az alábbi típusokról szeretném, ha véleményt mondanának olyanok, akiknek volt velük személyes tapasztalatuk, esetleg szerelők, vagy tényleg hiteles infóval rendelkeznek: Peugeot 206, Hyundai Coupe, Mazda Xedos6, Roverek . Esetleg: Mazda 323, Nissan Almera 2.gen, Mitsubitshi Carisma, Toyota Avensis.

Egyelőre a Peugeot 206 és a Hyundai Coupe között vívódom leginkább, bármennyire is különböző a két autó. Astra,Corsa és Swift teljesen jó autó, nincs velük semmi problémám, de ezekről most légyszíves ne írjatok. Ha Roverekről(214, 414, esetleg 45) írtok , azt külön megköszönöm. Sajnos sok rosszat hallani, de hátha rá tudtok cáfolni.Köszi előre is!



2015. okt. 17. 19:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
Linkeljél már nekem 206-os Peugeotot 300-350 ért. Ami jó állapotú.
2015. okt. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Légy szíves, ne kérdéssel válaszolj, köszi.A net a barátod egyébként, vannak ennyiért meghirdetve, az állapotukat pár kép alapján nem tudom megmondani nyilván. Ezért tettem fel a kérdést.
2015. okt. 17. 19:28
 3/13 anonim válasza:
Peugeot 106 ost találsz esetleg, de 206-ot nem hiszem.
2015. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ilyen vékony pénztárcával arra is gondolj, hogy egy-egy szervizelés milyen költségekkel járhat.

500ezer forintos kerettel a vételár 300-350ezer lehet, a 400már necces.

Ennyiből legfeljebb Opel, vagy Suzuki lehet a realitás, ha XXI. században gyártott autót szeretnél, vagy beéred valami 1990-es években gyártott autóval, amit viszont valószínűleg sokat kell szervizelned, lakatoltatnod a kora miatt is, és az sem utolsó szempont, hogy az alkatrész ellátás mennyire oldható meg.

A felsoroltak közül talán a Nissan Almera, Mitsubitshi Carisma kínálatot érdemes átböngészni, de nekem gyanús, hogy az említett összegért megfelelő minőségben tudsz venni ilyen autót.

Logikus a Suzuki , Opel lenne, de hát az neked nem kell

2015. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Mondom haver 106-os Peugeotokat nézegess.
2015. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2015. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ennyiből rendes mazda6 és toyota avensis NINCS!

Rovert akkor lássak ha a hátam közepét!

Nissanhoz tul drága az alkatrész és egy elég hulladék.


Ennyiből egy jó benzines citro xara(400-500között) kifogható vagy picit hozzáteszel és vvti corolla(azok már 6kilótól felfelé).


300-400körül meg csak öreg lomot fogsz kapni vagy valami nagyon fapados kocsit(pl. 1es swift).

Normális kocsi 400ig csak eszméletlen öreg lesz, pl W124 merci! Na az a világból kimegy ha nem rohad szét a padlólemeze és a kábelköteg nincs szétfingva.

Viszont ott a benzines a Kjet miatt rémálom a dízelt meg nem akarod.


Egy régi renault5 kijön 300körül és az jó kocsi, ha a torzios rugoja karban van tartva örök élet meg egy nap.

Nagy kocsit akarsz akkor meg 300-400körül egy citro xantia. Abból az aktíva pl. kanyarban atom stabil és klimás is létezik!

2015. okt. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Mazda 323-as, Mitsu Colt.
2015. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2015. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Részben az itteni válaszok hatására megemelem a keretet 700k-ra. Emellett elkezdtem G-Astrákat nézegetni. Tehát kb 600k áll rendelkezésre egy korrekt G-Astra beszerzésére, amivel mondjuk még 5 évet szeretnék elautózni. Mire érdemes figyelni a vásárláskor?
2015. nov. 10. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!