Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlotok? 1 éve...

Nooker kérdése:

Milyen autót ajánlotok? 1 éve van jogsim, az első autóm vásárlását tervezem. Magam rakom össze rá a pénzt, így a keret maximum 500e ft (átírással, vezérléscserével, apróbb javításokkal együtt, tehát maga az autó 3-4k között kellene h legyen)

Figyelt kérdés

Budapesten lesz elsősorban használva, plusz néha 1-1 hosszabb városközi út, vagy adjisten nyaralás. Most a terv az, hogy nem feltétlen akarok napi szinten járni vele, de ha kell, legyen kéznél. Éves futás szerintem 5-8e km körül lesz. Csak benzines érdekel. Fogyasztás, megbízhatóság fontos, de előny, ha nem nőriasztó a járgány. Az alábbi típusokról szeretném, ha véleményt mondanának olyanok, akiknek volt velük személyes tapasztalatuk, esetleg szerelők, vagy tényleg hiteles infóval rendelkeznek: Peugeot 206, Hyundai Coupe, Mazda Xedos6, Roverek . Esetleg: Mazda 323, Nissan Almera 2.gen, Mitsubitshi Carisma, Toyota Avensis.

Egyelőre a Peugeot 206 és a Hyundai Coupe között vívódom leginkább, bármennyire is különböző a két autó. Astra,Corsa és Swift teljesen jó autó, nincs velük semmi problémám, de ezekről most légyszíves ne írjatok. Ha Roverekről(214, 414, esetleg 45) írtok , azt külön megköszönöm. Sajnos sok rosszat hallani, de hátha rá tudtok cáfolni.Köszi előre is!



2015. okt. 17. 19:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Leginkább arra figyelj, hogy ne vegyél G Astrát.


Egy hibátlan Almera N15 már kijön ennyiből, én keresnék egy szép 1.6-ost. Almera N16 (2.gen) még a megemelt keretből se jönne ki, 900 alatt még nem láttam épkézlábat, a jobbak millió fölött vannak. A békalámpás Corolla is nagyon jó autó, szintén 1.6-tal.


Nem értem azokat, akik a Nissan alkatrészárakkal riogatnak, gombokért lenne hozzá minden, de nem kell semmi, mert nem romlik el (egy barátomnak most van N15, nekem volt 5 évig N15, 11 éve N16).

2015. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Peugeot 206 jó választás! olcsó hozzá az alkatrész motorja tökéletessen működik legalábbis nálam 1.4 benzines jól húz azzal a 75 LE vel! én csak ajánlani tudom és lehet mar kapni 2000 évj peugeot 206-is 400.000 ért pl én is annyiér szeretném eladni és apró hibák vannak csak rajt! tehát lehet anniér mar találni!
2016. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért nem a japán a legjobb döntés (leszámítva Swiftet), mert körülményes az alkatrészek beszerzése (pláne Mazdáknál, ahol ezer féle 323-as van, és apró eltérések vannak csak némely alkatrésznél, de pont nem lesznek jók attól a kocsidhoz évjárat vagy típuseltérés miatt... A Suzuki ennyiért jó. Nem izgalmas, de tényleg találsz belőle normálisat akár elektromos ablakkal, légzsákokkal 300 alatt is.


Ezt leszámítva európaiakkal olcsóbban kijössz, pl. egy Skoda Feliciához gombokért találsz bármit, bontott alkatrész is van hozzá bőven. Sokaknak eszébe se jutna ajánlani a Fiat Punto 1-es generációját, de ezek valójában nem "szarolasz" kocsik, hanem komolyan jól megépített, átgondolt városi autók (a 2. generáció bár szintén elérhető hasonló áron már nem jó). Alkatrész nagyon olcsó szintén, és ehhez talán még könnyebb is találni bontottakat. Opel-t írtad, hogy nem kell róluk írni, pedig szintén okos döntés közülük választani pl. F Astrát.


Ha érdekel még van pár ötletem!

2016. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!