Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó alá milyen sportkip...

Dízel autó alá milyen sportkipufogót?

Figyelt kérdés

Ha a katalizátor után csak egy üres 60-as cső lenne milyen hangja lenne? vagy érdemes lenne variálni a közép, esetleg végdob eltávolításával?vagy amíg a katalizátor bent van addíg nem lesz hangja? Vagy univerzális sportkipufogót? vagy milyen lehetőségek vannak még?

Cél a hang mélyítése, semmiképpen sem szeretnék traktor/teherautó hangot- létezik ilyen egyátalán?

egy 2 literes turbós 16 szelepes motorról lenne szó.



2015. okt. 18. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Hallottál már MTZ-t kirohadt kipufogóval?

Na kb ezt éred el.

2015. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
TDI alá oly mindegy...
2015. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon nagy segítség volt! hatalmas szakmai háttértudásotokról adtatok most tanúbizonyságot,gondolom mind a ketten jártasak vagytok ilyen témában és rengeteg autó épült már a kezeitek alatt. ;)
2015. okt. 20. 11:52
 4/13 anonim ***** válasza:

ez attól is függ, hogy milyen autó alá szeretnéd. A négyhengeres dízelek hangja alapból "traktoros". Haveromnak a Fiat Stilo 1.9-es JTD, a szokásos dízel hanggal, ugy kell elfogadni. A saját Alfa 159-es autómban egy 5 hengeres 2.4-es 20 szelepes JTDm motor van, annak nagyon szép hangja van, hiába dízel.

Biztos van valami spéci kipufogó, de láttam már elég sok buzerált kipufogót dízel alatt, egy hangyafaszányival mélyebb volt a hangja, de akkor is maradt a jellegzetes négyhengeres dízel hang, ha bőgette akkor meg elég gusztustalan volt. Én nem akarlak lebeszélni róla, de szerintem nincs értelme, mert a dízel az nem a hangja miatt szép és jó.

Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy tudom hogy a mai dízelekben már részecskeszűrő van, nem katalizátor.

2015. okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

találtam neked két videót, ezen az egyik egy 1.9-es JTD motorral szerelt (4henger, 16 szelep), a másik egy 2.4-es 5 hengeres 20 szelepes JTDm Alfa 159. Ilyen hangzásra gondolsz, mint az 1.9-esnek a hangja?


1.9-es:

https://www.youtube.com/watch?v=aBTlkEDpy-w


2.4-es:

https://www.youtube.com/watch?v=0mJyxSgCqCY

2015. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-4 :) amúgy egy mazda cdh erőforrásról lenne szó. Pár hete láttam/halottam egy 1.9-es tdi golfot, és kimondottam bogarat tette a fülembe, nem volt traktoros, de szép mély hangja volt, és hallatszott a turbó is.

A két videó közül a második állna közelebb a szívemhez, de nem álmodozok arról hogy a 4henger úgy szóljon mint az öt..

2015. okt. 20. 21:42
 7/13 anonim ***** válasza:
automatám van, azon muzsikál...
2015. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
adagolós?
2015. okt. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A sportkipu fojtásos legyen, mert a kiherélt sportdobok miatt nem lesz öblítése a hengernek ,hamar kiengedi az elégett gázokkal együtt az erejét és emiatt lomha tetű lesz az autó.Amúgy legfeljebb feleannyira fog hörögni a dízelautó sportdobbal mint a sportdobos benzines kocsi.El ne távolítsd az utánégetőt vagy katalizátort mert műszakin vizsgaköteles a káros anyag kibocsátás csökkentése miatt, nélküle a szigorú vizsgabiztos pillanat alatt megbuktatja az ilyen autót.A középdobhoz meg az nyúljon aki nagyon vágja kisujjából a motorhangtechnika módosítását és beállítását,mert elég könnyű elherdálni az autó hengereinek öblítését nyomaték és erő továbbítását és az autó motorhangját.
2015. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gondolom geós turbó volt a Golfban és a "huhogása" tetszett. Nem tudom milyen turbóval szerelik a Mazdákat, de van egy olyan sejtésem, hogy nem változó geometriással. Szóval ha igazam van akkor a huhogásnak búcsút is inthetsz. Az utolsónak igaza van, de ezt ne úgy képzeld el h átmegy szívódízelbe. Valószínűleg nem is fogod észrevenni. A vizsgás dolgokat meg ismerősnél kell csináltatni vagy visszaalakítani a műszakiig gyárira.
2015. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!