Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat használjak egy...

Milyen olajat használjak egy kopott Passat -ba?

Figyelt kérdés
Üdv. mindenkinek! Azt szeretném megtudni hogy milyen olajat használjak egy kopottas diesel motorba? 1.9pdtdi van egy kis csapágy hangja alapjáraton,nem vészes. Válaszokat előre is köszönöm!

2015. okt. 19. 23:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha már csapágyas hangja van akkor felújítás. Az olajjal nem tudod megjavítani. A PD-be VW 506.01 vagy 507.00 minősítésnek megfelelő olaj kell ( a flakon hátulján megtalálod), boríthatsz bele akármilyen mást is, akár Botondot is, de a motor jobb nem lesz tőle.
2015. okt. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha a motor nem kopott, csak valamelyik csapágy van tönkre menve és azt hallod, akkor a gyári előírás szerinti olajat használd.

ha már nagyon kopott, és sok olajat fogyaszt, akkor a gyárinál eggyel sűrűbbet használhatsz.

Egyébként ahogy előttem írták, a motorhibán, kopáson, stb. az olaj nem segít csak a javítás.

2015. okt. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A stori a következő: Mikor megvettem gyönyörű szép koppanás mentes hangja volt még olaj csere után is,ment is a fogyasztása is jó volt. Pár hónapra rá gondolt eggyet és elkezdett alapjáraton kopogósan égni. Jó rendbe vajamelyik PD-elem döglődik.de most nem tudom letenni kell! Kb. 2 hónap után már olyan erős hangos kopodós hangja volt,hogy alapjáraton a 15 szomszédban is hallották és 2-2500 ig ki se símúlt a járása. Na ekkor besokaltam,Pd elemek ki,beméret 4ből 3 totál szar,horrór áron akarták javítani,ezért kapott 4db felújítottat. Most gyönyörű szép koppanás mentes égése van,de társúl mellé egy kis csapágy hang. Az olajat nem eszi,fogyasztása most kb 0.5-0.75L-rel több,jobban nem megy mint elötte,de legalább nem veriszét magát. Már egyből ki kellet volna dobálni a Pd-elemeket,kicsit oda vert a csapágyaknak. Most 10-40-s castrol van benne,bár nem lett más hangja mint a 5-s olajjal. Fém nincs a olajba,agyon égetve-koszolódva nincs a olaj,kb ezer kilóméter után kezd ell feketedni(szőtétedni) a olaj,patika tíszta motortér. Én szerintem egy csapágy csere mególdaná a problémát,de bekéne méretnem a olaj nyomását is. lehet hogy alapjáraton kevesett nyom.

2015. okt. 20. 08:40
 4/13 anonim ***** válasza:

Az olajnyomás mérésnek itt nincs értelme, mert megvan az a minimum nyomás, ahol gond nélkül, teljes terheléssel üzemeltethető az autó. Ha ez alá megy a nyomás, azt úgyis jelezni fogja.

A 10-40-es olaj már sűrű neki, 5-40-es az jobb..főleg ha nincs oljafogyasztás. Az alapjárati kopogás pedig nem feltétlen motorcsapágy, első körben vezérlésnél kell keresni a hibát, ha csak alapjáraton jelentkezik. Bár régebbi tipusokra jellemző, de ebben a hidegben a sűrűbb olaj nem jut el rendesen a vezérlés elemeihez, a szelepek kopoghatnak.

Ha motorcsapágy gond lenne, azt magasabb ford.számon is hallanád, illetve annak fémesebb, nem tipikus kopogós hangja van.

2015. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Fémes hangja van, hidegen hangosabb-melegen épp hallható. A vezérlésnél mire gondolsz? Veztengej kopás,vagy csapágy. Amikor a Pd-elemek kivoltak véve néztük a vez tengejt szemmel látható kopás nincs rajta és nincs berágva sehol mindha új lenne,bár ez nem jelenti azt hogy nem lehet-e csapágyas annyira nem lett megbontva. Szóval azt javaslod rakjam vissza bele a 5-s olajat?
2015. okt. 20. 10:47
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja 2003-s AVF 2 131 lovas
2015. okt. 20. 11:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Na arra befizetnék hogy te alapjáraton hallasz csapágyhangot egy PDTDI-nél. Tipikusan egyébként nagyobb gázadáskor vagy az az utáni gázelvételkor szólal meg a főtengelycsapágy/hajtókarcsapágy ha rossz.
2015. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Inkább a szelepemelőkre gondoltam, azok szoktak hidegen vagy alapjáraton kopogni ha nem kapnak rendesen kenést. Tehát nem biztos h baj van, lehet h a 10-40-es olaj ilyen hidegben kevés neki, mint írtam. A vezértengely kopásnak nincsenek ilyen hangjai. Próbáld meg szerintem az 5-ös olajat, így messziről látatlanba ezt tudom 1. körben javasolni.
2015. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Most 10-40-s castrol van benne"


Az nem felel meg egyik gyári előírásnak sem :/

2015. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 131lovas pd nek nehéz megölni a csapágyait, de 4csapágy csere kb 15e munkadíjjal tehát még kibírható lenne. Az 1.9pd-khez az 5w-40 szokták javasolni. Ha 3db pd elem kuka akkor érdemes megnézni az üzemanyagpumpát és beméretni, mert az szokta kinyírni őket, egyébként 500-800e km ig nem kéne bajának lennie főleg nem ilyen soknak(egyszerre 3db).
2015. okt. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!