Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben vezessek hideg időben?

Miben vezessek hideg időben?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni,tornacipőben vagy edzőcipőben szoktam,az edzőcipőmnek eléggé vastag a talpa,az elején volt is vele nehézség,már megszoktam. Esőbe és hidegbe fázik benne a lábam. Bevállaljam a bakancsot? Annak eléggé kemeny a talpa. Ti mit ajánlatok illetve miben vezettek? (autó)

2015. okt. 20. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Vezetni olyan cipőben ajánlott, ami kényelmes, s nem gátolja a megfelelő pedálkezelést.

Vezetéshez lehet cipőt is cserélni, abban vezess, amelyik neked megfelel.

2015. okt. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én mindig vékony talpú és keskeny cipőben vezetek... állítsd a fűtést a lábadra, és -10 fokban is vezethetsz strandpapucsban


bakancs számomra borzalmas, vastag a talpa és nagyon széles, a vastag talpa miatt alig érzem a pedálokat, a szélessége miatt meg bal lábbal kuplungolásnál a lábpihentetőbe, fékezésnél meg a gázpedálba akad bele állandóan...

2015. okt. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A strandpapucs, amit emlitett a masodik szerintem nem a legjobb valasztas, ugyanis mivel konnyen becsuszik es beakad, eletveszelyes lehetsz magadra, de akar masokra is. A bakancs is valoban nagyon kenyelmetlen a meretek miatt, de legalabb mozdulatlanul all a labadon es ha megszoktad a vastagsagat lehet boldogulni vele. Ha megsem, akkor marad a tornacipo vagy a cseres valtozat. En evszakokra lebontva ezekben vezetek: nyaron szandal vagy vekony teniszcipo, tavasszal-osszel valamilyen sportcipo, telen bakancs.
2015. okt. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legjobb ha megtanulsz téli cipőben is vezetni. Ugyanis elég macerás lenne váltócipőt tartani a kocsiban. Persze nem olyan kényelmes meg nem érzed úgy a pedálokat mint valami kínai dorkóban, de azt ne felejtsd el hogy nők képesek még tűsarkúban is vezetni. (Na ezt nem fogom soha megérteni hogy ez hogy lehetséges)
2015. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fűtést állítsad be normálisan!


Én pl. így szoktam:

Én oldalam kb. 25fok, anyós oldal 20fok

Szélvédőre rányomom a 100% -t, elölső szellőzőkre kb. 15-20% -t, a lábtérhez kb. 60-70% -t.

belső/külső keringetés váltás automatán.

légbefűvás mennyisége kb. 80% körül.

Két szélső légbeömlő az ajtó üveg felé maxra nyitva, két középsőből csak az anyós oldali nyitva, felette lévők végig csukva.

Hátsú üléseknél mind maxon nyitva és a hideg levegő hozzákeverés maxon!

Elől lévő középsőknél a hideg levegő hozzákeverés kb. 50%.


Így pikkpakk lenoymja a párát, lábam nem fázik( egy motor balesetem óta a lábműtét után fázós a lábszáram) és az utasoknak sincs melege.



Kikell tapasztalni, hogy jó a fűtés, persze ehhez olyan kocsi kell, amin a fűtést nem fapados...

2015. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha belejössz majd, akkor bármi legyen a lábadon, elboldogulsz.

De amíg tanulsz, addig a legkényelmesebb cipőt vedd fel mindig. Például emlékszek, én anno télen tanultam vezetni, és a nyári cipővel mentem mindig, még ha le is fagyott a lábam meg át is ázott párszor, de abban nagyon jól éreztem a pedálokat meg mindent. És persze vizsánál a legfontosabb hogy ilyen cipőt vegyél.

2015. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!