Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 nem indul. Mi...

Peugeot 206 nem indul. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Üdv. Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Több mint egy éve vagyok gazdája egy Peugeot 206 1.4 HDI tip. ( 2003.évjáratú ) autónak. Eddig különösebb problémám nem volt vele.


Az utóbbi pár hónapban érdekes dolgokat produkál. 3x - 4x kb. előfordult hogy 2 es 3 as sebességi fokozatban városi kb 40 km/h tempóban kis fordulaton egyszercsak leállt. Próbáltam indítani de csak " tekert ", indított indított de nem kapta el. Kiszálltam akkumlátor sarut levettem ( áramtalanítás ) és indítottam. Egyből indult és semmi probléma. Betudtam annak hogy laza a saru, összenyomtam, hogy jobban feszüljön az akksira és nem foglalkoztam vele. Párszor ez előfordult de a fenti megoldással lekűzdöttem a problémát.


Múlt héten folyamatos használatot követően egyszercsak fogta magát és nem indult. Tekert tekert de nem kapta el újfent. Kiszállás, fent leírt megoldás az akksival. Most azonban az áramtalanítást követően sem indul. Check Engine lámpa ég és semmi. Rá pár órára megpróbáltam, és megint pöccre indult.


Heti szinten 5 - 800 km körül megyek az autóval, városban pályán vegyesen.


Ha valakinek hasonló jellegű probléma merült fel, és talált megoldást legyenszíves ossza meg, hátha itt is az a baj.


Köszönöm !



2015. okt. 20. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ki kéne olvasni a hibát

Az segítene a diagnózisban

Egyébként a francia autóknál gyakran a vezérlő elektronika cseréje szokott csak segíteni az elektronikai hibákon:)

Ha mázlid van akkor csak egy érzékelő carozik, és akkor olcsón megúszhatod.

De én tuti kilovastattnám a hibát minnél előbb.

2015. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!