Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet az állófűtést...

LHunter kérdése:

Hogy lehet az állófűtést elindítani egy 2006-os 1,9 TDI Ford Galaxyban?

Figyelt kérdés
Vásároltam Ausztriában egy 2006-os 1,9TDI Ford Galaxyt. A kereskedő szerint van benne állófűtés. Kaptam is hozzá egy Webesto márkájú távirányítót. Itthon megnézettem szerelővel valóban van benne állófűtés de EberSpaher márkájú. Eddig a távírányítóval nem tudtam kapcsolni semmit. Most jöttem rá véletlenül, hogy ha a gyujtás rajta van a kocsin és a táv irányító két gombját egyszerre nyomom beindul az autó belsejében a fűtő ventillátor, csak hideget fúj.
2015. okt. 22. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy állófűtés van benne? Ezekben az autókban gyárilag elő, illetve kiegészítő fűtés szokott lenni nem állófűtés. Az pedig nem működik csak +5 fok alatt és a motor beindulása után indul el automatikusan, 70 fokos vízhőmérsékletnél pedig kikapcsol. Persze ezt át lehet alakítani állófűtésnek is. Amikor bekapcsol a ventilátor, várjál vele, mert a kályhának kell néhány perc mire felizzít és begyullad.
2015. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kereskedő állította az állófűtést!Meg mutogatta a távirányítót.Valami van a kocsi alatt az biztos.Nem emlékszem a hétem volt e 5 fok alatt a hőmérséklet? Az biztos,hogy a víz csak kb 15-18 km után melegedett fel üzemi hőmérsékletre. A venttillátort meg menettem kb 20 percet de nem fújt meleg levegőt.
2015. okt. 22. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Tehát a kiegészítő fűtés a motor elindulása után néhány perccel indul el, de ezt lehet, hogy észre sem veszed, főleg ha egyből elindulsz. Egy jól működő kályha, a begyulladás pillanatában füstöl egy kicsit, de később már nem. Inkább akkor lehet hallani a hangját, amikor az üzemi hőmérséklet elérése előtt leállítod a motort. Ilyenkor a működő kályha, még néhány percig zúg, mert egy automata rendszer vezérli és visszahűti saját magát.

Nekem is egy Eber kályhám van, ez egy Sprinter gyári kiegészítő fűtése volt és ez csak egy külön keringető szivattyú beépítése után vált alkalmassá az állófűtésre. Gyárilag nincs beépített szivattyúja, mivel alapból ez is csak járó motornál működött.

2015. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!