Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson átalakítás, de hogyan?

Simson átalakítás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem ,hogy lehet valami úton-módon egy olyan átalakítást csinálni ,hogy egy 6 Voltos megszakítós szimót átalakítani Halogén izzós 12 Voltos tirisztotosra ?Az alkatrészeket nagyjából tudom mit kell beszerezni ,de a trafónál elakadtam.... Abból kell-e olyan vagy van egyáltalán 12 volots tirisztoros ?

2015. okt. 23. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elektronikus gyújtású Simson nem használható a megszakítós trafójával. Vagyis használható, csak nem sokáig. Az elektronikus gyújtáshoz való gyári trafót onnan lehet felismerni, hogy groteszk módon rövid: alig lóg ki a szorítóbilincsből.
2015. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az előttem válaszolónak annyi, hogy abból is van 2 féle, egyik rövid a másik ugyanolyan hosszú, mint a mexás trafó


tirisztorból nincs 6 meg 12V-os, csak simán tirisztor. csak az utángyártott szarokra szokták ráírni, hogy 6 v 12V. a trafónak semmi köze nincs a rendszered feszültségéhez, mivel a tirisztoros gyújtás alapból 500-600V körül üzemel és ezt alakítja át a trafó kb 5-10kV-ra hogy legyen rendes szikrád.

vagyis SIMÁN tirisztoros trafó kell neked.


ha meg csak kínai/tajvani vacakot tudsz szerezni, abból mindegy, csak tirisztorhoz való legyen!


margóra megjegyezném,ha nem tudsz szerezni rendes trafót hozzá, akkor vegyél modern cdi-set (kép róla: [link] zöld a föld, fekete a 15) , mivel az utángyártottakkal szívni fogsz, vagy nem fog rendesen kipörögni, vagy csak fogja magát és meghal

2015. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és az időt amit ráfordítottál !Nagyon megnyugtattál a válasszal már féltem ,hogy nem tudom majd átalakítani ;)
2015. nov. 2. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:
nincs mit :)
2015. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!