Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audim van, de szeretnék...

X-gam3R kérdése:

Audim van, de szeretnék váltani (3-as BMW-re) Melyik lenne a legjobb választás? Egyáltalán megéri-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 1999-es Audi A3 8L tulajdonosa vagyok (1.6, 101HP)

Ez volt az első autóm, de most már szeretnék valami nagyobbat, valamint az is zavar, hogy 3 ajtós. Németországból venném az új autót (ezt meg itthon eladnám) milyen autót javasolnátok? Amelyek nagyon tetszenek, azok a 3-as BMW-k.

Az ár miatt legfőképpen a 316i és 318i jött szóba. 2000 euro körül érdemes ilyet venni kint? Azt olvastam, hogy a két típus nagyjából ugyanannyit fogyaszt, a 318i mégis erősebb (bár a 320-ast ajánlgatták, de az már drágább)


Előre is köszönöm!



2015. okt. 25. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
316i sztem egy borzalom.
2015. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fél millióért nem tudom mire számítasz...
2015. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyiből sokat nem érdemes várni, nem mellesleg feleslegesnek is látom a cserét, érezhetően nem lennél " előrébb ".
2015. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha nagyobbat szeretnél, akkor felejtsd el a 3-mas bmw-t. Abban sincs sokkal nagyobb hely. De ha ilyen árban nézelődsz, akkor szerintem visszalépés lenne. Egy jobb A3-mat abban az évjáratban 1 millió felett kapsz.
2015. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy én is nézegettem az A3 drágább.Mondjuk én 1.9 TDI árakkal vagyok inkább tisztában,de ott a normális 2000 évjárat millio fölött kezdődik.3-as BMW belsőtere is sokkal gagyibb szerintem.Olyan régies.De lehet,hogy aztán másnak a BMW tetszik,én csak a saját véleményemet írom le.A3 sokkal jobb mint a BMW 3
2015. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

16i tényleg borzalom, mindegy melyik motorral, az 1.9-es nagypapa stílusban vezetőknek jó, de a 8 szelepes alacsony fordulatra hangolt motor, kicsit olyan, mint egy marha gyenge dízel (165Nm @ 2500) pörögni abszolút nem szeret...


18i már egész jó, de 6 henger az igazi

2015. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ!

Igazából a keret az durván 1 millió körül van, de ebbe benne kellene lennie az átírás, valamint a regisztráció adó költségének is. Meg természetesen le kell vonni bizonyos pénzösszeget a javítások javára.

2015. okt. 25. 20:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg gyerekkorom óta egy álomautó volt számomra az E46, ez is közrejátszik az érdeklődésemen
2015. okt. 25. 20:44
 9/9 anonim ***** válasza:

2000 euróért csak csotrogányt kapsz, amin látszani fog, hogy guberáltad valahol, amivel csak kinevetteted magadat.

Ennyiért maximum E36-ból kapsz jót, de ezt már 1000+1 másik kérdésben leírták előttem.

Ha jól értem, el akarod adni a jó 1999-es A3-at és venni helyette egy csotrogányt, mert ugyebár csak azt kapsz ennyiért még 316-ból is. Nem jó ötlet. Ne sértődj meg, de nem neked való autó, mondjuk úgy, hogy nem a melósok, kékgallérosok autója.

Ha nagyobb autó kell, akkor vegyél egy Astra G-t, de leginkább ne váltsál.

Szoktam figyelni, hogy sok kereskedésben vannak E46-ok, de az utcán már keveset látok közlekedni. Azért, mert a kereskedésben állók csotrogányok és rá fognak rothadni a kereskedőkre, akik olcsón behozták a csotri rohadó putri példányokat, amiket közelről megnézve mindenki menekül. Emellett még tudják is az emberek, hogy fenntartani is drágább lesz, mint mást.

Az E36 a sláger, sokat látni belőle, olcsó fenntartani, javítani, lakatoltatni, megbízható egyszerű motorok, ha mindenképpen BMW-t akarsz, akkor azt vegyél.

2015. okt. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!