Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2. 0 pd tdi vásárlása előtt...

2. 0 pd tdi vásárlása előtt állok. A kiszemelt autó egy Seat Altea 2. 0 pdtdi BKD! Motorkóddal.200e km! Mi a vélemény erről a motorról? Ezt a motorkódot is érinti az olajszivattyú probléma? Pd elemek ebben a motorban milyenek?

Figyelt kérdés
pdtdi, tdi, seat, altea, olajszivattyú, pd elem
2015. okt. 26. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mikor szeretnél benne turbót cserélni még azon a héten mikor megveszed biztos, ami biztos alapon vagy megvárod míg megadja magát? :D
2015. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a turbó bármelyik dízel vagy turbós benzines autóban tönkremegy előbb utóbb... nem ez volt a kérdésem..
2015. okt. 26. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen sajnos az összes 2.0PD érinti ez a gond, sőt még az 1. generációs CR-eket is. PD elemmel itt nincs probléma, gyári BOSCH!


[link]


(igaz itt a BKD nincs felsorolva, de ugyan az a motor mint a BMP csak nem hosszában van beépítve hanem keresztbe)

2015. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen érinti. BKD-t az olajpumpa, hengerfej repedés. Pd elem Bosch tehát jó. cikk róla: [link]
2016. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
igen, megéri, megbízható, erős motor van benne. az első válaszadóval ne foglalkozz, az egy idióta, aki leragadt a benzinmotoros szarkupacoknál
2016. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érinti nem érinti, valahol azt írják igen, valahol azt, hogy nem, de van mellé, hengerfej repedés is.

De én vennék inkább régebbi modellt 1.9PD-vel, vagy újabbat 2.0 Cr Tdi-vel.

2021. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent akkor èrinti ha hidegen rugják ès ha 20-30 ezrenkènt cserèlnek olajat. Akkor èrinti.
2022. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ÍGondolom már nem aktuális, de azért leírom, a BKD motorban az olajszivattyú nem hatszögtengelyes, hanem fogaskerekes, mint az 1,9 tdi-ben. Nemrég voltam az autómmal Gyúrben Pd elem felújításon az Interdízel szervízben, és kértem egykomolyabb szervízt is. Köztük a hatszögtengely cseréjét is, ha van benne. Majd jött a telefon, hogy egy még a gyártás elején készült, mármint az összes BKD motor, és ebben még nincs hatszögtengely szerencsére. Az enyémben most lett először turbó is cserélve, de nem felújítottat vettem bele, hanem gyári új Garrett került bele. Az autóban most van 445.000 km és még nem volt leszedve a hengerfej. Ennyire megbízhatatlan. A Pd elemek Bosch van benne, szóval fel lehet újítattni. Szóval tudom van az a műsor, hogy a 20 legrossuabb motor, ott is elmondják, hogy az összes 2.0 Pd motort érinti az olajszivattyú probléma,fel is sorolják az összes motorkódot, kivéve a BKD-t, először azt hittem, hogy véletlenül hagyták ki... Szerencsére nem, ez egy stabil szuper motor, amiben nincs hatszögtengely :) És ez mostmár tény!!!
2023. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :) Most látom, hogy volt amit elpötyögtem, ezért elnézést kérek, de ritka sötétben írtam. :)
2023. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!