Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mtz 80 olajnyomas csokkenes,...

Mtz 80 olajnyomas csokkenes, kartergáz?

Figyelt kérdés
2,5 az olajnyomasom elmetem boronalni ahogy a hofok emelkedett a kartergaz erosodott es az olaj nyomasom csokkent. A hofokom 80ra felment a fust eleg rendesen jott be a fulkebe es az olaj nyomasom 0,5 lettlealitottam, 40fokos vizzel nem fustolt es1 volt a olaj nyomas elindultam haza es mar 2 re vissza ment az olajnyomasom mi lehet az oka hogy orvosolhato

2015. okt. 28. 10:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Lecseréltem az AC pumpát. Ma reggel szántottam, 5-6.ban is kipróbáltam egy egy sort húzni és vitte csak néhol elkapart lényegtelen. Most már nem fekete a motor olajam és minimális a kartergáz. De viszont indításkor 2-2,5 az olaj aztán ahogy felmelegedett 70-80 fok körülre lement az olaj alapjáraton 0,5 re de ha meg nyomtam a gázt és szántottam 1 en volt, és ha vissza hűlt akkor megint emelkedett az olajnyomás . Arra lennék kíváncsi szerintetek ez az olaj jó e és nem e az van hogy felmelegszik és a viszkozitása ezáltal romlik [link]
2015. okt. 31. 12:45
 12/15 bamboochatheone ***** válasza:
Ezt nagyon gyorsan takarítsd ki a motorodból! Vegyél bele normális 20W-50-es motorolajat!
2015. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 lupara ***** válasza:
Az olajad rövid időn belül fekete lesz,ez ne befolyásoljon,dieseleknél ez igy van.Olajnyomásod üzemmelegen gyenge,jó motorhang mellett dolgozhatsz vele,de közben gyüjts a javitásra.Egyfokozatú olajat lehet bele használni,de nehezen hangolsz össze üzemórát,évszakot.Többfokozatú 20/40,50-es Mol v.Agip kellene bele.De ha friss a másik,hagyjad nem lesz jobb.Meg kell állapitanod mennyi motorolaj fogy,mekkora a kompresszió a hengerekben,ha még van kis tartaléka,dolgozz vele.
2015. nov. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Most akkor ki van a motorja vagy nincs, nem értem?


Ja, és tényleg ha kopottabb a motor akkor 20-50-es, ha nincs akkor elég a 15-40-es is.

2015. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Szét van kopva a motor, ezért nő meg a kartergáz.


motor szét, minimum gyűrűcsere, de inkább hajtókar, dugattyú, de akkor már hüvely is, főtengely csapágysor, olajszivattyú, vízpumpa felülvizsgálat, hengerfej értelemszerűen síkolva felújítva megy csak vissza.


Az már más kérdés, hogy egy MTZ-re az életben nem éri meg ennyit költeni"


Nos igen, de nem fél millió egy motorgenerál náluk egyébként, persze nem is húzzák általában javítás nélkül addig mint egy komolyabb gép, na meg az állandó kívülről kenés, komfort hiánya. :)

2015. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!