Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell motorral egy...

Hogyan kell motorral egy ívben megfordulni?

Figyelt kérdés
Holnap teszem le a motor jogsit és minden megy de az egy ívű megfordulást soha nem gyakoroltuk és nem vagyok benne biztos hogy pontosan tudom, hogy kell csinálni. Azt tudom ,hogy ált. út torkolatban érdemes mert a VB. úgy tud utánam jönni könnyen. De igazából azt nem tudom hogy merre indexelek stb.ebbe kéne a segítéség .Előre is köszönöm.

2015. okt. 29. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobbra szépen indexelsz, lehúzódsz, ha kell megállsz (nekem azt mondta az oktatóm, hogy mindenképp álljak meg).

Balra index és ha lehetőséged van szépen megfordulsz, ha nem tudnak utánad jönni egyből (kresz szabályokat betartva!!!), logikusan megint jobbra index és lehúzódva megvárod őket. Ha utol érnek, akkor ne felejts el újra indexelni, hogy becsatlakozol a forgalomba.

Sok sikert.

2015. okt. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Német_Tibor ***** válasza:

A technikához annyit, hogy ne az út szélét nézd majd, hanem ahova kanyarodni akarsz. Ha lassítani kell, akkor hátsóval fékezz. Szűk fordulás esetén motor balra dől, válladat meg jobbra húzod ki egyensúlyozás miatt (nekem speciel csípőből könnyebb dönteni, de ezt ki kell tapasztalni).

Ha megvan a jogsi, és érdekel egy 600-as túrasport, akkor írj privátot :)

2015. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. De lenne még egy kérdésem.


Akkor az egy ívűmegfordulás-t hogyan kell végrehajtani??



1:Jobbraindex-megállás,Tükörbe-hátratekintés,balraindex-180-fokos fordulat.


2-3:Ha van egy út torkolat...

a,...jobbra akkor jobbraindex-bekanyarodok jobbra majd balraindex és kellő körültekintés után mehetek balra.

b,...balra akkor balraindex majd 180-fok is fordulat.


előre is köszönöm a válaszokat.:)

2015. okt. 29. 19:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Sikeres vizsgát tettem le
2015. okt. 30. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!