Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez tényleg megtörtént? és van...

Gabishka kérdése:

Ez tényleg megtörtént? és van benne valami?

Figyelt kérdés
Tisztelt bíróság, valóban láttam egy fehér alapú, kör alakú táblát, amiben a 70-es szám volt, de nem volt semmilyen mértékegység mellette. Ahogy önök is tudjak, az 1837. július 4-i törvény kötelezi országunkat a metrikus mértékegység használatára. Továbbá az 1961. május 3-i 65/501 számú törvény kimondja, hogy a hosszúság mértékegysége a méter, és az idő mértékegysége a másodperc. Én el sem tudom képzelni, hogy a Belügyminisztérium nem tartja tiszteletben a Köztársaság törvényeit. Tehát logikus, hogy ha nincs odaírva a mértékegység, akkor a sebesség alapértelmezés szerint m/sec-ban értendő. A 70 m/sec maximális sebesség, megfelel 252 km/h-nak. A rendőrök azt mondták, hogy 250 km/h sebességgel autóztam. Nem is vonom kétségbe a rend őreinek pontosságát. Tehát 2km/h sebességgel a sebességkorlát alatt voltam. Így tisztelettel kérem a bíróságot, hogy adják vissza a jogosítványomat, amit egy sajnálatos tévedés folytán vettek el a rend éber őrei.’
2015. okt. 30. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szellemes, de benne van a KRESZ ben hogy km/h a mèrtèkegysèd.
2015. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, sokszor átvernek bennünket a rendőrök, pedig a törvény engedélyezi a 200-at faluban is.
2015. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen a kreszben benne van de a táblán ez nincs feltüntetve ami megtévesztés vagy mi :D
2015. okt. 30. 20:12
 4/7 anonim válasza:
Ez olyan, mint a: "bekapcsolt biztonsági övvel" Az nincs sehol, hogy előtted, vagy mögötted kell bekapcsolni, vagy használni, hiszen használod, mert arra való, hogy becsatold. Lehet, hogy legenda, de hallottam ilyen kamionosoktól.
2015. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kèdezô nem vagy okos... Nem megtèvesztès mert ha vezetni akarsz akkor vizsgazni kell kreszbol igy erre nem hivatkozhatsz
2015. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus urbanlegend!


Amúgy meg:

"26. § (1) Az egyes járművekkel legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni:


a) személygépkocsival, motorkerékpárral, 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival


– autópályán 130 km/óra,

– autóúton 110 km/óra,

– lakott területen kívül egyéb úton 90 km/óra,

– lakott területen 50 km/óra"


Ennyi!

2015. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésben szereplő történet csak egy kitaláció.


#4:


"Ez olyan, mint a: "bekapcsolt biztonsági övvel" Az nincs sehol, hogy előtted, vagy mögötted kell bekapcsolni"


Pedig benne van a KRESZ-ben, és ha nem a kocsmai történetekre alapoznál, akkor tudnád is:


A közlekedésben való részvétel külön feltételei


48. §

(4)295 A külön jogszabályban meghatározott M1, M2, M3, N1, N2, N3 kategóriájú gépkocsiban, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni.

2015. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!