Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol ki tudja menézni, hogy...

Hol ki tudja menézni, hogy van e gázolaj a benzinben?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
hogy érted a kérdést?a benzin kútnál tankoláskor?vagy nem tudod mit töltöttél az autóba otthon a kannából,flakonokból és azt megnézni?
2015. okt. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van 3 liter benzinem kannában van e benne gázolaj.
2015. okt. 31. 08:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ekkora mennyiségnél teljesen mindegy...mibe akarod bele tankolni? Tankolj mellé 2-3 litykó benzint azt csók...egyébként szagra,színre meglehet nagyjából álapítani h mi a helyzet...mindenesetre nagyon új autóba ne tedd bele de nagybajt még ott sem csinálhat...egy tank üzemanyag elvileg 20% al higítható szinte bármivel...
2015. okt. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha sok gázolaj akkor szagról is.de szerintem azt sem tudod mi van még benne.ki öntesz egy lapos edény be nagyon keveset,kb. 1 ml-t vársz kb. 1 órát és megszagolod.a gázolaj nem illan el,de én a bizonytalanság miatt nem autóba tölteném,pl.-alkatrész mosásra használnám.kormolja az égésteret,gyertyákat,katalizátort.
2015. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez a kiöntéses tesztelés jó ötlet.

Van pancsi munkagépem abba öntöm majd.

2015. okt. 31. 09:14
 6/7 anonim ***** válasza:
#4-s vagyok.még annyit,hogy ilyen dolgok elkerülése végtt,minden tároló edényre ráírom ,hogy mit tartalmaz,ha nem eredeti csomagolás,vagy mit töltöttem bele.az eredetire,nem eredetire még azt is, ha olyan vegyszer,hogy MÉREG!ami gyerek számára nem elérhető helyen van.
2015. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én jártam már így hogy a dízel autómba kb 10 liter anyag volt már benne és ugye havertól kaptam 5 liter benzint amit a barátnőm autójába akartam tenni mert az benzines, de véletlenül a sötétzöld kannát adtam havernak amibe a gázolajt szoktam tárolni és ugye otthon pár nappal később elfelejtettem és véletlen benzint töltöttem dízel helyett az autómba, azt tudtam hogy ha benne van még nincs baj csak nem szabad elindítani mert akkor hamar tönkre vágja a motort. Mivel csak 5 liter benzin volt benne, így felhívtam egy szerelő ismerősöm hogy segítsen teljesen leszívni a tankot, de mondta hogy nincs erre szükség, mivel tőlem csak 1 km-re van a benzinkőt mondta hogy indítsam be az autóm és ne várjam mire felmelegszik meg semmi egyéb hanem egyből amint kiálltam a garázsból arra se álljak meg hogy bezárjam az ajtókat hanem kérjek meg erre otthon valakit és azonnal minél előbb érjek oda a közeli benzinkútra és tankoljak az autóba legalább 10-15 litergázolajat hogy felhíguljon benne a benzin annyira hogy ne okozzon károsodást, de ha úgy van pénzem akkor tankoljam tele az a legbiztosabb és akkor felfog annyira hígulni hogy a motornak nem lesz baja, de arra számoljak hogy jobban fog melegedni egy ideig és picit jobban is fog menni de lehetőleg próbáljam azzal kímélni hogy nem nyomom feljebb a fordulatot 2500 nál, és akkor nem lesz gond.
2015. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!