Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Áthajthatok itt motorral? Mi...

Áthajthatok itt motorral? Mi a helyzet ilyen esetekben?

Figyelt kérdés

Ha van egy parkoló, ami egyenes (tehát nem olyan, mint egy áruházé), felsőbbrendű útról közelíthető meg és a végén egy járda "szerűséggel" folytatódik, de nincs semmilyen tábla ami jelezné, hogy oda tilos behajtani akármivel, vagy hogy az csak járda lenne, majd átmegy egy hídon, aminél szintúgy nincs semmilyen tábla, akkor én arra ráhajthatok motorral?

Csak gyalogosok járnak rajta, mivel autó nem férne el azon a "járdán" (aszfaltból van kiöntve) és néhány idős ember megy át rajta robogóval. Nekik nem szólnak, de engem megbüntetnének ezért?

És mi a helyzet egy olyan helyzettel, ha én lehajtok egy útról a mellette lévő füves részre és azon keresztül megyek?

Nem randalírozni akarok, pusztán ezt sosem értettem, hogy ilyenkor mi a szabályos és mi nem.



2015. nov. 1. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az úttesten közlekedhetsz, füvön és járdán nem. A biztonság kedvéért azt is kerüld, ami járdának látszik.
2015. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "járda szerű". ;)

Bizonyára azért nincs semmilyen KRESZ-tábla azon az "aszfaltból kiöntött " akármin, mert nem a járműveknek, hanem a gyalogosoknak készült. Azt írod, az autó azért nem megy oda, mert el sem férne.

Fordítsuk meg ezt a gondolatot:

ha valahol -pl. egy járdán- elférne egy motoros, akkor az már azt jelentené, hogy ott lehet motorozni?

Ugye hogy nem.

2015. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, de ennyi erőből egy Smart autó simán elférne rajta, ellentétben egy új BMW-vel... ez is olyan dolog..

De értem én, csak ez nekem olyan furcsa, hogy ezekre a helyekre nem raknak ki táblát, ha máshol pl. jelölik a bicikliutat.

2015. nov. 1. 19:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Közterületen sem lehet mindenhol közlekedni.

Az, hogy egy bizonyos helyen fizikailag át lehet hajtani járművel, az nem azt jelenti, hogy szabályos is - közlekedni az úton lehet, ha azt a szabály is engedi. (gyalogúton, kerékpárúton, járdán tilos motorozni, pedig fizikailag elfér rajta a jármű, csakhogy semmi keresnivalója ott, veszélyeztetné a többi közlekedőt)

Kővel burkolt tereken sem közlekedhet jármű (leszámítva a kivételeket: megkülönböztető jelzés, mozgáskorlátozott), pedig ugye elférne.

Az út melletti burkolt területek sem utak, és a városi zöldövezetekben használt gyalogutak is tiltottak a járművek előtt.

2015. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmi, mint ez itt?

[link]


Lakótelepeken szoktak lenni olyan részek, amikről nehéz eldönteni, hogy úttest vagy járda:

[link]

2015. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Benedict Yossarian:


Igazából egyik kép sem jó példa. Ez első úttest, meg 20 éve is az volt, azoknak lett megcsinálva, akik a telep közepéről jönnek ki kocsival, de nem akarnak a Nánásin kerülni, a második meg a ház parkolója :)

2015. nov. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!