Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Toyota Celica-t(143 lóerő) és nem tudom h automata vagy manuális váltós legyen,egyik váltóval sincs bajom van mindkettőről tapasztalat.Azt nem tudom h egy 15 éves autónál mennyire kell megfontolni ezt.Meg még az, h megéri-e egy 143 lóerős autóba automata váltó vagy túl gyenge hozzá a motor?Meg ha mégis automata lesz akkor mire figyeljek a megvásárláskor?

2015. nov. 4. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne gyenge hozzá?


Más kérdés, hogy én nem vennék sport/sportos kocsit automatával.


Ezeket sem nyugdíjas orvos házaspár vette, hétvégi bevásárlásra. Az automata meg sokkal zsebbenyúlósabb.

2015. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom h függ a vezetőtől h milyen állapotban van a kocsi,most találtam egyet elvileg női tulajdonos ő talán nem hajtotta szét az autót.
2015. nov. 4. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem valahogy a celica kapcsán nem az automata váltó ugrik be egyből!Ezek sportos autók,és sokan úgy is használják őket!Az automata váltósból talán könyebb kifogni megkíméltebbet,hiszen a boyracerek valószínüleg nem ilyennel vették!
2015. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
S a női sofőr odafigyelt rá? Olaj s szűrőcsere s egyebek? Szerintem mechanikus legyen az stabilabb.
2015. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát azt nem tudhatom h odafigyelt e rá,max arra nagyobb az esély h nem használta ki a motort teljesen és nem hajtotta szét
2015. nov. 4. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Aha, ez a női sofőrös duma még megy?

Végülis lehet, de ez nem olyan, ami pl. nekem előnyt jelentene. Láttam olyan Nissan Juke-ot, amit 90e km-nél kuplungozni kellett, mert a hölgy tulajdonosa nem tudta hogyan kellene kezelni azt a szerencsétlen harmadik pedált.

És itt jön képbe az automata váltó: a javítása drágább, viszont a motort kíméli (bizonyos kereteken belül, mert a hidegen meghajtások és a beindítás után 1,4 másodperc múlva elindulással nem tud mit kezdeni).


Az autó sportos karaktere miatt hanyagolnám az automatát, de főleg azért, mert én is kínozni venném. Egyáltalán, ki a fene vesz sport(-os) autót nagyapás közlekedéshez?

2015. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem azért venném h szétgyilkoljam a motort,de azért nem úgy vezetnék vele mint egy nagypapa :D
2015. nov. 5. 08:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!