Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane II 1.9 dCi...

Renault Megane II 1.9 dCi Hatchback 2002/11 M6 190. 000km vagy Skoda Fabia II 1.4 16V 2007 63kw M5 210000km. melyik a jobb? előnyök, hátrányok, fogyasztás, alkatrész és kihasználhatóság szempontjából? A fabia 3600euró a renault 2300euró.

Figyelt kérdés
ha lehet olyan irjon akinek van, vagy aki már vezettet ilyet, szóval tapasztalt emberkék válaszát várom. aki még csak képen látott ilyet nemkell irnia, a felesleges veszekedesek elkerulése végett.

2015. nov. 7. 10:04
 1/2 Gerza ***** válasza:

A dci egy egy kultúrált, nyomatékos motor ami keveset fogyaszt, kellemesen lehet vele utazni, de a szervízbe elég komoly összegeket lehet ezért cserébe ott hagyni. Ennél a kilóméter futásnál a kettőstömegű lendkerék ha még nem vol cserélve akkor lassan kopogtatni fog, illetve a nagynyomású rendszer kényes dolog, és ezeket a motorokat utol is szokta érni a balsors. A meganenál a hirhedt francia elektromosság igazolni szokta a rossz hírét, elhaló klíma panel, elektromos ablak önállósodik... Ellenben szetintem kényelmes autó, noncs rossz formája, az általános kopó alkatrészek is elfogadhstó árban vannak.Jobban tetszik, mint a fabia, igazából talán más kategória is, beltérben minőségibbnek tűnik, a fabia belseje túl plasztik.

A fabia motorja az autóhoz elég, 1-2 literrel lehet hogy többet eszik, mint a dci, de nagy valószínűséggel nem lesz zsebbe nyúlós kiadás, a beltere puritánabb.

Ha választanom kéne akkor Skoda. Váratlan nagy kiadásnak az esélye jóval kisebb, szerintem az az 5 év is sokat számít, amivel fiatalabb a fabia, megbízhatóbbnak ítélem, mint a renaultot. Mivel vw konszern így alkatrészt bármelyik bozótba találni hozzá, utángyártottakból is nagy a választék. Azt nem írtad, hogy mennyit és mire használnád, de én maradnék a fabianál.

2015. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Budwa válasza:

én is így vagyok vele, ahogy az előző mondja. Egy hogy francia, bonyolult elektronikai rendszer, sok hiba lehetőség. Kettő, 190 ezres dízel nagyon sok. Sok elhasználódott alkatrész, nem hiába adják el ilyen olcsón még magyar viszonylatban is. Ráadásul amit írt az előző hozzászóló, kettős tömegű lendkerék... csúnya mutatvány ennyi km után... zsebbe nyúlós... min 200.000 Ft (az autó meg átszámítva 700 ezer Ft...) akkor már majdnem ott tartasz mint a fabiával, ami 1,1 millió.

Én is Fabia mellett vagyok. Lehet lomhább, puritánabb, de a könnyű fabiát a 86 LE simán mozgatja majd. Fogyasztása több lesz az biztos, de nem sokkal talán 2 liter. (+700 Ft 100 km) Ráadásul fiatalabb... És igen, alkatrész is tömegével van, ergo olcsóbb, mintha kevesebb lenne...

2015. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!