Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladnátok egy megbízható...

Eladnátok egy megbízható autót egy ismeretlenért?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve használok egy III-as Golfot.

Kopott festés, két kisebb horpadás, belül három műanyag elem leesve.180 ezer km,harmadik tulaj.

Motorja kiváló, komoly hangtechnika, nem recseg-nem ropog.Mélynyomó beépítve, de persze a láda nélkül.

Szinte garanciát mernék rá vállalni, hogy nem fog megállni, és így a 250-300 ezres ár a reális érte, de többért hirdetném,hogy ezt megkapjam.

A legnagyobb bajom, az az,hogy nem tetszik a formája, unom már.Anno kényszerből vettem, mert nem volt más.

Ez persze egy gyenge indok, de mégis...már nincs kényszer,hogy azt kell megvennem ami van, most választhatnék.

Szerintem pedig fontos,hogy olyan autója legyen az embernek amit ő választ.

Persze hülye sem vagyok, így ésszerű,hogy egy ilyen megbízható autót nem dobunk el.

1 év alatt 25 ezer forint kiadásom volt rá (üzemanyag,olajcsere nem számít, az nincs benne természetesen a 25-be...ez az úgymond nem várt kiadások összege.)


Hogy őszinte legyek, inkább megerősítést keresek, hogy még ne adjam el.De persze minden vélemény érdekel.


2015. nov. 7. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit vennél helyette, és mennyiért?
2015. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs konkrét autó, de hasonló árban, 300 nagyon maximum 400-ért.

Opel,Mazda, nagyon talán Ford.

2015. nov. 7. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok. Egyelőre csak gondolkozok a cserén esetleg jövőre.

Egy 10 éves autóm van, amiben benne van negyed millió km. Végig szeretett óvott, féltett autóm volt. Sosem éjszakázott az utcán, mindig garázsban tartottam, a legkisebb gyanús zörejre a mai napig szaladok vele a márkaszervizbe. Kizárólag gyári vagy jobb minőségű alkatrészekre lett cserélve, amit kellett rajta. Az olajon, de még az üzemanyagon se spóroltam soha, mindig megkapta a drágább prémiumot. Kívül-belül is teljesen újszerű, nem lelakott az állapota. Minden működik rajta, semmi nem lett utólag belegányolva.

Most azon gondolkozom, hogy a tíz év meg a futás se kevés. Lehet hogy érdemes lenne most kiszállnom belőle és nem megvárni míg beüt valami nagyobb kiadású javítás, vagy amíg megjelennek rajta az első rozsdapöttyök.

Nézegettem, hogy mit lehetne helyette. Amit most kinéztem kinéztem mint lehetséges utód az egy 10 hónapos 12.000kmt futott még bőven gyári garanciális autó. A garancia meggyőző, de gondolom bemutató vagy teszt autó lehetett, így taposhatták rendesen. Hidegen padlógáz és hasonlók, amik lehet hogy pár év múlva bosszulnák meg magukat. Újat ugyan ebből nem tudnék venni, mert a 10 hónap használat miatt 3 millával lenne olcsóbb az új árnál.

Szóval most amiatt vagyok gondolkodóban, hogy használjam a már jól bevált, hibátlan, de azért már öregedő autómat, vagy benevezzek egy ilyenre...

2015. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

10 éves autó mióta öregedő? :DD

Sok magyar ember nem is engedhet meg ennél fiatalabb autót magának

2015. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem adnám el, nem cserélném le a biztost a bizonytalanra. Sokkal olcsób kipofoztatni esztétikailag, ezeket a hibákat profik olcsón eltüntetik.
2015. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor cserélném, ha a másik autó sokkal többet nyújt mint a mostani.
2015. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 4, örülök, hogy így gondolod. Ezek szerint eladásnál lesz rá kereslet, van akit nem riaszt el a 10év/250.000km. :)

Amúgy ez erősen relatív. Nyilván aki 25-30 éves vasakat hajt, annak ez egy hi-tech autó lenne. Az én szememben már nem fiatal. Ennyi idősen és ennyi futással már bármikor beüthet egy költségesebb javítás.

2015. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!