Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G rejtélyes olaj...

Opel Astra G rejtélyes olaj szivárgás?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Nem rég észrevettem hogy a G astrám alatt egy nagyon pici olaj folt jelent meg. Az autóm turbó dízeles 1.7 dti ha ez számít valamit.


Kb 1 hónapja voltam vele szervizben általános motorolaj cserén, már jóval előtte gyanús volt nekem hogy van szivárgás de a nívó pálcán nem vettem észre hogy kevesebb lenne benne az olaj és sokszor az autó alatt sem találtam foltot. Most pár napja vettem észre hogy van egy pici folt az autó alatt kb 10 ft nagyságban de még akkora sem volt. Az autót napi szinten használom az olaj szintet kb hetente ellenőrzöm, sehol nem látom nyomát hogy fogyna, nekem a szervizben is mondták hogy észrevettek szivárgást de annyira minimális hogy szerintük régebbi folyás származéka amit nem mostak le. Az autót 6 hónapja vettem semmi baj nem volt még vele, különösebb hibát a szakszervizben sem találtak ahol átnézettem.


Nem tudom mit csináljak hogy megtudjam honnan van az olaj, az autón minden működik rendesen ma is 1 órán át néztem a motortérben hogy hol lehet de semmit nem találtam, igaz egy vezetéken találtam némi olaj származékot de elég régóta ott lehetett már mert nem tűnik frissnek. Egy ismerősöm szerint hengerfej tömítés, vagy más tömítéses baja lehet. Szervizbe nem nagyon tudom elvinni ha nem muszáj mert naponta kell az autó sajnos :S


2015. nov. 10. 18:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Látatlanba megmondani ezt lehetetlen, ugyanis elég sok helyről folyhat.

Először is azt kéne kideríteni, hogy motorolaj-e, vagy v.mi más.

Folyhat az első/hátsó főtengely szimeringed, karter alól, hengerfej alól, szelepfedél alól.

Folyhat v.melyik féltengely szimeringed, kormányműved...szóval elég sok minden.


Ha biztosra tudod milyen olaj, akkor azzal tudod szűkíteni a kört.

Az autót nem kell letenni, bejelentkezel és kb 10 perc alatt megmondják honnan folyik, és mehetsz tovább.

2015. nov. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!