Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f? Telleg ilyen...

Opel astra f? Telleg ilyen bonyolult lenne? Mit lehet vele csinalni?

Figyelt kérdés

Udv!

A kocsimban lejott a tetokarpit de nem az egesz csak elol es elvittem kapritoshoz h meg is mennyibe kerulne ez nekem es egyatalan meg csinalna e nekem par napon belul. Rogton azt mondta h persze 19ezer forint es csak a tetot vigyem el hozza. Nem akarom el hinni h ennyibe kerul vissza ragasztani es minek kene leszedni a tetot? vagy mi? Itthon nem tudnam en vissza ragasztani? Milyen ragaszto lenne jo hozza?

Illetve minden karpitos ennyire draga?


2015. nov. 8. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szivatott. Vidd el egy autószervizbe!
2015. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Autószervizbe? Hmmm, ott mennyivel lehet olcsóbb? :)


A kárpitosok elég jól elkérik a pénzt, azért, mert kevés van belőlük és van munka bőven. Azért kérte, hogy szedd le, mert neki úgy sokkal egyszerűbb, mint a fejtetőn lévő kárpittal eklebeklélni a kocsi belsejében. Sőt, sokkal könnyebb is, mert ott helyben elkezdi fújni vagy kenni a ragasztót, akkor csöpöghet mindenfelé, amit aztán takarítani kell. Sőt fejjel lefelé nehezebb a kárpitot rendesen beigazítani és a helyén tartani.

Ha otthon csinálod, akkor szerintem kárpithoz való ragasztóspray lenne a legideálisabb, kb. 2500-4000 forint a flakon.

F Astrában utoljára 1999-ben ültem, de ha jól emlékszem van szivacs a szövet alatt. Ha az már mállik, akkor nehéz lesz hozzá ragasztani, erre érdemes felkészülni. Akkor lehet érdemes kiszerelni, mert helyben megtakarítani iszonyat mennyiségű mocskot fog okozni a kocsi belsejében. Ha meg letakarítod, akkor ugye látszani fog hogy az egyik fele alatt még van, a másik fele alatt nincs. Akkor vagy pótolod, vagy leszeded az egész alól ha szép eredményt akarsz.

És még nem vettük bele azt a lehetőséget, hogy esetleg meg van nyúlva a szövet, mert akkor az újabb szívást eredményez.

A kárpitos valszeg ilyen extra munkákat sejt már előre, azért mond akkora számot. Mert ha ő csúnyán adja ki a kezéből, akkor a vevő reklamál. Ha saját magának készíti az ember és nem tökéletes, akkor elkönyveli, hogy majd legközelebb.

2015. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A belső tető burkolatot szedd le neten találsz leírást hogyan kell ezt megtenni, elviszed hozzá ő fogja és megcsinálja kb 2-3 napos történet a száradás meg a kárpit és az üvegszálas burkolat közti szivacsot neki le kell szednie újat tesz oda után a kárpit jön aztán száradás általában 24 óra stb.. és mehetsz is érte, közbe meg tudod használni az autódat addig. Én is így csináltam sőt nekem mondta ha magam szedem le a kárpitot meg a szivacs réteget olcsóbban megcsinálja, igaz én új kárpitot kértem tőle mert az enyém szanaszét volt szabdalva, és mondta nekem a srác hogy sajnos ezek típushibák az F astránál nekem 20 ezerbe került így is, igaz sokalltam én is de mondták nekem autószervizbe meg márkaszervizbe is hogy jobban járok mert igaz nem eredeti kárpit de általában tartósabb és náluk még drágább lett volna. A srác nekem jól megcsinálta szép lett, igényes lett így egyből 60 ezernél többet eltudtam kérni érte mikor eladtam.
2015. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!