Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ledes beltér világítás utólag,...

Ledes beltér világítás utólag, kapcsolhatóan, folyamatosan?

Figyelt kérdés
Egy 2001-es Ford Focusba szeretnék középre könyöktámaszt, és ez alá/mellé valahova egy kék, visszafogott fényerejű led sort rejteni. Telepítettem már led sort számítógépbe, akváriumba, de ez más téma. Gondoltam, hogy egy kapcsolható szivargyújtós elosztóval oldom meg, de nem szeretném, hogy kábel legyen szem előtt. Javasolták nekem, hogy kössem rá valamelyik világításra, de nekem ez vagy kapcsolhatóan, vagy folyamatosan kellene, hogy menjen. Ráadásul ebben abszolút analfabéta vagyok egyelőre, de lelkesedés van. Ha van esetleg valami ötlet, azt megköszönöm! Szervízre is gondoltam, de nem szeretnék 10 ezret fizetni egy olyanért, amit én örömmel csinálok meg, akár 1 teljes napot rászánva.

2015. nov. 10. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A biztosítéktáblából húzz ki egy pozitív szálat, biztosítékkal, kapcsolóval. A burkolatok alatt végig tudod vezetni a kábeleket.
2015. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Találtam egy videót, ez alapján elég egyszerűnek tűnik a dolog, a tompítottra kötés nekem is megfelelne: https://www.youtube.com/watch?v=K8P_OkLG4Mg


Gondolom valahogy így gondoltad te is.

2015. nov. 10. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Szivargyújtóig visszabontod a paneleket, és a szivargyújtó +felét megtoldod a könyöklő felé. Ekkor már nem feltétlenül kell plusz biztosíték,mert a szivargyújtó már elev védett. Veszel egy elektromos alkatrészeket forgalmazó boltban az 1000+1 féle kapcsoló közül olyat ami neked tetszik, valamit vagy kifursz vagy berakod a könyöktámaszba, rákötöd a ledre és már kész is. Ha mondjuk ledszalagot veszel, amiből csak a kék színt használod, akkor nem kell bajlódnod előtéte ellenállásokkal sem, csak simán a 12voltról hajtod.
2015. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonlóan, csak ennél elegánsabban, mert ő elég veszélyesen oldotta meg. Ilyennel kösd be:

[link]


A vezetékre szerintem tegyél sorba egy kapcsolót, éjszaka zavaró lesz a beltéri fény.

2015. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg a rádiótól adsz pozitív jelet, a kábelt el tudod vinni a középkonzolbalatt, és vagány lesz ha rádióval kapcsol be.
2015. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!