Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Neked a Waze szokott magától...

Neked a Waze szokott magától menet közben új útvonalra váltani, ha jobb útvonalat talál?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy ha elnézel egy kanyarodást, és akkor újratervezi, hanem állítólag van olyan funkció is benne, hogy ha menet közben a megtervezett útvonal belassul (pl. bedugul egy baleset miatt), akkor magától újratervezi az útvonalat, hogy kikerülje a bedugult szakaszt.


Neked volt már ilyen? Azért kérdezem, mert én még csak olvastam erről, de nem fordult még elő, hogy útközben más útvonalra váltott volna, de lehet, hogy csak azért, mert nem járok sokat kocsival.


Ezért érdekelne, hogy aki gyakran használja, az tapasztalta-e már ezt, hogy egy baleset vagy egyéb dugulás miatt útközben belassult útszakaszt magától kikerült a waze.



2015. nov. 12. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nem nagyon ismerem még Pestet, ezért mindig waze-val közlekedek, ha kocsival kell mennem, és többször is volt már ilyen.
2015. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Érdekes, nekem még soha nem volt ilyen, csak ha letértem az előre tervezett útról. Talán nem sok alternatíva van arra, amerre járok.


Ilyenkor, ha jobb utat talált, akkor ugyanúgy jelzi ezt csipogással, mint amikor az útról letérés miatt tervez újra? Vagy megkérdezi, hogy akarod-e a másik utat, amit talált?

2015. nov. 12. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem csipog semmit.

Sokat járok a BAH csomópont felől a Széll Kálmán téren át Hűvösvölgy felé, ott már waze nélkül is elvagyok, Széll Kálmán tér-Szilágyi Erzsébet fasor-és így tovább, de azért be van kapcsolva. Egyszer azt vettem észre, hogy a Délinél elvitt balra, és ilyen "aztsemtudomholvagyok" kicsi utcákban nindzsázok :D Végül megláttam, hogy a Szilágyi egy baleset miatt nagyon piros, ezért ha jól emlékszem a Városmajor utcán keresztül vitt ki a Hűvösvölgyire, pont kikerültem a dugót.

Na azóta ismert utakon is bekapcsolom, mert tényleg kikerüli a nagyon rázós dugókat.

2015. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Persze, előfordul, ha sokat használod ;)

Ha új útvonalat kapsz, mindig csipog, és szól is, hogy jobbat talált.


A Waze menet közben gyakran újraértékeli az útvonalat, de általában csak akkor kapsz újat, ha tényleg megéri, nyersz vele legalább 5 percet. Előfordul olyan is, hogy nem változik az ÉVI, de másik az útvonal, ilyenkor az algoritmus épülő dugót detektál, ami még nem tűnik hosszabb útnak, de mégis elvisz róla, mert valszeg ha ott maradsz, nőni fog az ÉVI.

2015. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez jó, hogy ez működik a gyakorlatban. Ezek szerint érdemes bekapcsolva tartani ismert úton is, mert akkor jelez, ha gond van valahol.
2015. nov. 12. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Évek óta használom az alkalmazást. A válaszom igen. Még indulás előtt is választhatsz a lehetőségekből. Ha eltéveszted az útvonalat, újra tervez, ebből csak annyit veszel észre, kis forgó kört látsz. Figyeli a forgalmi viszonyokat, kikerüli a dugókat. Érdemes elfogadni merre vezet. Még ha hülyeségnek ítéled is.Vidéki vagyok, ez nem azt jelenti nem ismerem Budapestet, Sokat jártam a Király utca és Békás közt, péntek délutáni csúcsban. Nem volt egyszerű. Egyszer gondoltam megnézem, merre visz a Waze. Fele idő alatt megtettem az utat. Pedig csak annyi történt a párhuzamos kis utcákba vitt. Ezenkívül figyelmeztet minden forgalmi helyzetről. Na és ami nem elhanyagolható, a TRAFIPAXOKRÓL is. A fixek alapból, ha valaki valahol meg mérést lát, maga is tudja elküldeni a többieknek. Egyszerű 3 lépésben. Javaslom mimnél többen használjuk!!!
2015. nov. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kis utcákba elnavigálásról az volt a benyomásom, hogy nem mindig meggyőzően gyorsabb az az útvonal. Ugyan lehet, hogy a kisebb utca nem annyira forgalmas, de egy csomó ilyen útvonalon van olyan, hogy aztán pl. balra ki kell fordulni egy forgalmas útra, és jó hosszan kell várakozni, amíg sikerül kikanyarodni.


Szóval mintha az elsőbbségadás táblákat nem ismerné, illetve azt nem kalkulálja bele, hogy mennyi idő, amíg egy ilyen alsóbbrendű útról ki lehet fordulni. Mintha csak azt nézné, hogy az adott utcán belül mennyivel lehet haladni, de azt nem tudja, hogy onnan kifordulni egy másik útra mennyi idő, ami elég sok is lehet, néha 1-2 percet is várni kell, amíg sikerül.

2015. nov. 13. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlen arra menni amit meg ad. A keresés utan felajá nl alternatívákat. Nekem volt jó ajánlás.
2015. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez ugye akkor merül fel, ha nem a szokott úton visz, hanem ki akar kerültetni veled valamit kis utcákon. Ilyenkor útközben egyrészt nem biztos, hogy meg tudod nézni a variációkat, másrészt ha meg is nézed, egy hosszabb útnál akkor sem böngészel át minden kanyart, és nem biztos, hogy látod, hogy pl. balra akar kanyarodtatni egy lámpa nélküli forgalmas kereszteződésben, csak amikor már ott vagy.


Egyébként ahogy látom, ezt általános panasz a külföldi usereknél is, hogy brutális forgalmú utakon is szokszor balra akarja, hogy fordulj, lámpa nélkül, ezért javasolták a cégnek, hogy legyen olyan szűrési opció is, hogy olyan utat ne tervezzen, ahol forgalmas kereszteződésben lámpa nélkül kell balra kanyarodni.


Ebbe már én is többször belefutottam, úgyhogy ez az opció tényleg hasznos lenne.

2015. nov. 14. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!