Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hiperaktiv figyelemzzavaros...

Redbullicecream kérdése:

Hiperaktiv figyelemzzavaros ember rakhat le jogosítványt ugye?

Figyelt kérdés
Ez nem kizáró ok? 19 éves vagyok de már ezek a tünetek annyira nem jelentkeznek, és tervezem a jogosítvány lerakását

2015. nov. 12. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben az alkalmasságit megkapod, próbálkozhatsz...

Egyedi elbírálás alá esik, hogy alkalmasnak nyilvánítanak-e.

A vezetés alapja a figyelés, mégpedig folyamatosan többfelé kell figyelni, s helyesen cselekedni, ehhez a figyelemzavar nem jó ajánlólevél.

A gyakorlások alatt az oktatód úgyis rájön, ha valami oknál fogva nem kielégítően figyelsz.

2015. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia.

Szerintem tudod, hogy már a KRESZ tanulásakor be kell adni egy orvosi alkalmasságit. Ha nincs papírod a betegségről és az orvos úgy látja nincs bajod, akkor szerintem le tudod tenni. Viszont az orvos látja ezeket a tüneteket, akkor nem valószínű, hogy megadja az alkalmasságit, vagy csak rövid időre.

2015. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" Ha nincs papírod a betegségről és az orvos úgy látja nincs bajod, akkor szerintem le tudod tenni" - ez elég kétes.

Enyhe fokú figyelemzavar esetén jó eséllyel le is vizsgázhat a kérdező, de ha nem képes megfelelő szinten figyelni, azt az oktató úgyis észre veszi.

Az EÜ alkalmassági nem csak alkalmas, illetve alkalmatlan minősítések lehetnek, vannak feltételekkel alkalmas kategóriák. Nem érdemes az orvos kijátszásával megpróbálni alkalmasságit szerezni, mert annak lehet a következménye az is, hogy jelentős összeg elköltése után kiderül gond, s akkor tiltják el.

Azt a valószínű, hogy feltételekkel alkalmasnak nyilvánítják, vagy ha nagyon enyhe tüneteket mutat, még feltételeket sem szabnak, de ebben az orvosok tudnak dönteni.

2015. nov. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Arról se feledkezzünk meg, hogy a fizikát sem kijátszani, sem lefizetni nem lehet.

Ha nincs is nevesítve a kérdezett dolog a kizáró okok között, sikeres vizsga után, ennek a zavarnak az ismeretében, az esetleges baleset elbírálásában enyhítő körülményként semmiképpen, súlyosítóként jó eséllyel veszik figyelembe.

De mint mondtam, nem a papírok és a hatóságok érdekesek, hanem az, hogy mindenki épségben szeretne hazajutni. Gyalogosnak sem könnyű lenni annak, aki hiperaktív és figyelemzavaros.

2015. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!