Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számít, hogy melyik oldalon...

Számít, hogy melyik oldalon van az asszimetrikus gumi?

Figyelt kérdés
Most cseréltem a gumikat télire. A nyárit (és a télit is) minden évben megjelölöm, hogy JH, BH, JE, BE (jobb hátsó, jobb első, stb) és minden évben forgatom oly módon, hogy a jobb első a következő évben jobb hátsó lesz, így egyformán kopik. Sajnos most láttam, hogy a BAL első gumi jobb hátulra került. A gumik asszimetrikusak, azaz bármely irányba felszerelhetők, azonban ha egyszer egy irányba szereltük fel, úgy akkor ott is kell maradnia, mert így áll be a gumi száliránya, szerkezete (ezt olvastam). Igazából nem tudom, hogy ez hogy történhetett, mindig odafigyeltem, sajnos legutóbb ezek szerint figyelmetlen voltam. Most hova tegyem fel a jobb oldali és a bal oldali gumikat, amelyek eddig mindig a másik oldalon futottak? Most már hagyjam azon az oldalon, ahol legutóbb voltak, vagy tegyem vissza (mindkét irányba egy-egy nyarat forogtak)?

2015. nov. 13. 17:02
 1/3 Zebra3328 ***** válasza:

Keresd meg az alábbi oldalon az asszimetrikus gumik jelöléseit, és aszerint szereld fel a kerekeket.

Tudomásom szerint az "asszimetrikus gumi" futófelületén levő minta nem egységes kialakítású. Ellentétben a normál mintás gumikkal. Ez azért jó, mert menet közben, amikor kanyarodásnál nem ér az úthoz a gumi teljes futófelülete, akkor jobb tapadást biztosít mint a hasonló felületen érintkező normál mintás gumi.


EZÉRT aztán borzasztóan fontos a helyes felszerelése az asszimetrikus guminak!

2015. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zebra3328 ***** válasza:
Nah, el is felejtettem: [link]
2015. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 veterán vas ***** válasza:

Téves magyarázat, és értelmetlen kérdés.

Olvass utána......

2015. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!