Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntethet a rendőr, ha 7...

Megbüntethet a rendőr, ha 7 fok felett nincs fent a téli gumi?

Figyelt kérdés

Elmúlt november 1-eje, kellene téli gumi. Viszont elég meleg van még az évszakhoz képest. Ahogy mondani szokás, 7 fok alatt kell a téli gumi.


Ha megállítana a rendőr úr, nekem nyári gumijaim lennének, és 7 foktól melegebb lenne (mondjuk 12), akkor megírna büntetni? Vagy nem, mert még nincs olyan idő, hogy kellene a téli?


2015. nov. 12. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem kötelező a téli gumiabroncs használata. Csak a profilmélységnek kell meglennie, illetve valamennyi tengelyen azonos szerkezetű, tengelyenként pedig egyforma mintázatú gumikat kell használni. De ezt se mindig ellenőrzik a rendőrök.
2015. nov. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem, de egyes országokban meg van határozva, hogy mely időszakban kötelező a téli.

Aisztriában valami olyasmi van, hogy november 1-je és április 15-e között kötelező. De lehet, hogy már változott. Azt nem tudom, hogy ez náluk a 4 évszakosra is vonatkozik-e és hogy az most télinek számít-e.

2015. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7 fok ALATT kell a téli gumi :P
2015. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem büntethet, mert nem is nézik...dolgoznak ugyan a törvény elfogadásán, de még nem tárgyalta a parlamment..

viszont..

sokan járnak nyárival télen is, mert azt hiszik, hogy tudnak vezetni nagy hóban is...nem tudnak..


szóval, ha nem gond, akkor cserélj..


azt a hülye 7 fokot meg felejtsd el, novenber van, illik télivel járni..ha +20 fok van, ha mínusz tíz..

2015. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a téli gumi akár egész télen mehetsz nyárival, de nem ajánlott mert bármikor beüthet a mínusz igaz ha száraz minden akkor gondod nem lesz a nyári gumival még -10 fokban sem, viszont ha véletlen egy jeges felültre mész és fékezel csúnyán összetörheted magad és másokat is, ezért javasolt a téli gumi használata a tapadás végett persze. Még én is nyári gumikat használok mert a téli gumijaimból kettő már teljesen tönkrement mert tavaly nyáron nem használtam a autót mivel külföldön voltam az autó a garázsban állt de ugye a drága öcsém nem törődik semmivel csak vezeti az autót de mással nem foglalkozik ő a tudtommal használta az autómat mondtam is neki hogy nem baj csak tankoljon bele meg figyelje a motorolaj szintet meg a hűtővizet hogy ne érje meglepetés, és direkt mondtam neki hogy amint jön a jó idő olyan április közepe, vége felé rakassa fel a nyári gumikat, de ő ezt nem tette meg így az egész nyarat téli gumival autókázta végig hozzá teszem hogy nagyon kikoptatta meg nem is vigyázott rá teljese tönkretette mondta is a gumis ismerősöm hogy nyugodtan dobjam ki mert már a borda mélység sem volt a megfelelő. Jelenleg meg nincs még elég pénzem új garnitúrára igaz a főnököm megígérte hogy a karácsonyi bónuszpénzem igyekszik decemberre megadni abból meg is fogom tudni venni az új garnitúrát, még valóban nincs rossz idő, rendőr nem szól érte. Igaz én tudok vezetni nyárival télen, persze nem agyon jegesedett meg havas úton ha ez lesz akkor autó marad szépen a helyén.
2015. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak Romániában van ez a 7 fok alatti szabály, Magyarországon hóban sem kötelező a téligumi, csak ajánlott, de nem büntetnek ha nincs. Amúgy Romániában is csak akkor büntet a rendőr (nagyon ritka, én még egy esetről sem hallottam), ha vastag hó fedi az úttestet, és véletlenül elkap nyárigumival. Ha -10 fok van, de teljesen száraz az aszfalt, akkor senkit sem érdekel.
2015. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

@5 ha jég van akkor édes mindegy milyen gumi van a felnin, mindegyik csúszik

Mo.-n NEM kötelező a téli gumi semmilyen évszakban, napszakban, kinti hőfokban, sehol. Azért az betenne, hogy ha rendőrpajti a hőfokmérő alapján mérné a büntit...

2015. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem büntet meg a rendőr, csak akkor ha balesetet okozol emiatt akkor nagyon megcincál érte.

Ne a 7 fokot nézd hanem legfőbb a 10 fokot utólag, ha van, ha nincs 10 fok alatti hő, akkor legalább október 15-től április 15-ig ajánlott a téli abri használata bármilyen időjárási körülmények között is a rövid fékút, a stabilabb tapadás és a biztonságosabb közlekedés érdekében, hiszen nem véletlenül találták ki és foglalták törvénybe a nyugati fejlettebb országok( Ausztria,Németország) és más egyéb államok a téli gumiabroncs használatát. Na meg az meg a másik hogy csak nappal vezetsz vagy éjjel kora hajnalban is, mert leginkább éjfélkor és hajnalban van a leghidegebb idő.

2015. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!