Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen egyéb beállítással jár...

Milyen egyéb beállítással jár egy turbó beszerelése (motoron, vagyis az üzemanyag rendszeren. ) egy ecotec motoron?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Torbo - több levegő

Több levegő - több üzemanyag

több üzemanyag - hosszabb befecskendezési idő

2010. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is érdeklődtem efelől, (1,3 as ignishez turbo hogy) de valahogy ugy jött ki, hogy nem éri meg . nem hogy anyagilag, de a motor is hamarabb lesz purcanós. de ha turbó, akkor már egy intercooler is jól jön. kell hozzá egy kis szabadidő is.
2010. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az üzemanyag-ellátó rendszerre vagy kíváncsi, akkor nagyobb szállítási kapacitású tápszivattyú, befecskendezőszivattyú és befecskendezők kellenek.

(egyébként meg más dugattyúk, hajtókarok, esetenként új vezérműtengely, csökkentett sűrítés, nagyobb energiájú gyújtás, új szívósor, új leömlő, nagyobb teljesítményű víz- és olajszivattyú, kenési kör a turbónak, nagyobb vízhűtő, eseteként olajhűtő és olajsugár a dugattyúkra...)

2010. márc. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az intercooler nálam alap dolog!! Azért tettem fel ezt a kérdést, mert én úgy gondoltam, hogy ha többlet levegő jut be a turbó által az égéstérbe, akkor a lambda szonda érzékelni fogja a kipuf. csonkba, hogy ritka a keverék, ezért majd több benzint adagol hozzá.
2010. márc. 20. 08:18
 5/8 anonim ***** válasza:

OMG Ignisbe turbó menniyhülye ember van.

Ujjal be lehet nyomni az Ignisen a kasztnit egy jópár helyen, pl odamész a hátuljára és jobboldalt az "Ignis" felirat körül is belehet nyomkodni ujjal stb..


Kérdezőnek:


Több üzemanyag és ennyi, de én nem ajánlom olyan motorra ami eredetile nem turbós

2010. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát néha én is elkacagok az ilyen turbót akarok a Suzukimba hsz-eken :))

Kicsit OFF: Szerintem semmi baj nincs az Ignissel, volt szerencsém használni egy ideig, de nekem nem volt gondom a teljesítménnyel.


Aki nagyobb erőt akar vegyen erős autót nagy motorral ne egy egyhármast akarjon felhevíteni :))

2010. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban, a lambdaszonda érzékelni fogja és az ECU igyekszik majd több üzemanyagot adni. Viszont a befecskendezőfejek szívómotorhoz lettek kitalálva, tehát a keresztmetszetük olyan, hogy a szükséges üzemanyagmennyiséget be tudják vinni. Van tartalékuk, de nem akkora, hogy elegendőek legyenek egy turbómotor ellátásához. Sőt, lehet, hogy a nagyobb nyomás alatti üzemet sem bírják sokáig (főleg, ha szívócső-befecskendezéses a motor).

Azon kívül az ECU sincs felkészítve a turbós üzemre: csak abban a tartományban képes dolgozni, ami a motor normális üzeme során elfogadható. A turbó ezt olyan mértékben változtatja meg, hogy az ECU-ba valószínűleg nincs beleírva az ilyen mértékű légfelesleghez tartozó program, mert ez egy szívómotor esetén nem fordulhat elő (turbós programot meg minek írjanak egy szívómoptorhoz). Tehát ne bízz mindent az ECU-ra, mert ő sem mindentudó.

2010. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Am 1,3 as suzukihoz én sem tervezgetnék turbót, főleg 8v-s motorhoz. Nálam pont ez volt a helyzet, hogy van egy 1.3-as autóm, és turbót akartam bele, hogy erősebbé váljon, de végül beláttam, hogy inkább veszek egy erősebb autót :) És így ahogy kiismertem a motorok fajtáit, szerintem egy 1.6-os 16v-s ecotec motornál nemis igazán találunk erősebb motrot elfogadható árkategória mellett. Persze az erőnek a köbcentik szabnak majd határt!!
2010. márc. 20. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!