Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autónak legjobb a...

Plasztik@ä kérdése:

Melyik autónak legjobb a tompított/távolsági lámpája?

Figyelt kérdés
2015. nov. 15. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt többféleképpen lehet értelmezni, mert most már több irányzat van.


Tompított tekintetében a tükrös H4 lámpákból értelemszerűen a nagy levesestányérok a nyerők, pl Nissan Juke, az dicsérik. Szabadtükrös H7-ből az új Focus tűnt fel az utcán, hogy jobb, mint a többi.

Projektoros halogénből az újabb Mazdák és Hyundaiok H11-ei nagyon jók, de a Mazdáknak tradícionálisan nagyon szűk szúrófény a távolságija, az nem használható túl jól.

Gyári tükrös xenonból az űrhajó Civic-é elég jó, annak ellenére, hogy nagyon vágott szemű.

Projektoros xenonból az utóbbi pár év BMW-i magasan a legjobbak, és már az 1-esbe is nagyon jó projektorokat tesznek. Több gyárilag magasra állított xenon fényszórójú típus is van, pl Insignia vagy az előző Octavia, ezektől mindenki megvakul, de valószínűleg elég jól lehet látni velük pont emiatt.

Ledes lámpákból a drágábbak már jók (Audi, Mercedes, Mazda, BMW, kb ebben a sorrendben), a kisebb kategóriában még sokkal rosszabbak, mint egy jó xenon.


A távolságikat nem tudtam annyira megfigyelni, mivel úgy ritkán jönnek szembe, de a bixenonok a hype ellenére nem annyira jók, mert hasonlóan középre fókuszálnak, mint a Mazda foncsoros fényszórója. Nekem xenon van az elég széles vetítési képű tükrös távolságiban is, magasan veri a gyári ledes megoldásokat, úgyhogy elmondható, hogy a célzottan módosított lámpák a legjobbak (nyilván nem szabályos, de a távolságit úgyis lekapcsolom, ha jönnek szembe, nem zavarhat senkit).


Az ideális lámpa szerintem egy széles képű bixenon projektor, és mellé még egy széles foncsoros xenon távolsági.

2015. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ár/értékben szerintem is a projectoros xenon a nyerő
2015. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2015. nov. 15. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!