Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a manuális váltót?

Figyelt kérdés

Friss jogosítvánnyal rendelkezem, manuális váltós autón tanultam és 0 hibaponttal mentem át forgalmi vizsgán.


Hét közepén megjött a jogosítványom.


A problémám az, hogy képtelen vagyok megtartani az autót, ha indulok iszonyatos nagy gázzal indulok és ma még parkolásnál el is égettem a kuplungot úgy, hogy cserélni kell szerintem (füstölt és rázott az autó) Most átülök egy Fiestába addig, de az is máshogy fog és ugyan úgy nagy gázzal indulok, kézifékes indulásnál hátragurulok. Hogyan tudnék finoman elindulni kuplunghasználattal ? Eddig képtelen voltam rá kivéve vizsgán és oktatásokon...


2015. nov. 21. 15:03
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Szerintem túl gyorsan engeded fel a kuplung pedált, próbálj nagyon kis gázzal indulni, és lassan engedd fel. Lehet azt nagyon finoman is, ne törekedj arra, hogy minél hamarabb lelépj a pedálról, nem kell sietni sehova. Vagy próbáld meg, hogy csak kuplunggal indulsz el, gáz használata nélkül, ahhoz tényleg finoman kell felengedni.


Egyébként 1-2 ilyen dologtól nem szabadna tönkremennie egy autóban sem a kuplungnak, szóval ha égett szag is volt, nem lesz ettől cserés.

2015. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell használni, ahogy oktatáson és a vizsgán csináltad!:)

Ez tisztára hihetetlen számomra. Én nő vagyok és nem is sértődök meg azon, mikor mondják hogy hát a nők nem igazán jó sofőrök és hasonlók. Szívtam is rendesen, mert nagyon nehezen ment, elsőre megbuktam a forgalmin, másodszorra ugyan sikerült, de sok hibám volt, viszont azóta vezetek, sőt, nem is egy kis autóval, hanem 9 személyes kisbusszal, de teljesen jól megy.

Szóval számomra ezt teljesen hihetetlen, hogy 0 hibával levizsgázol és most meg nem megy...

Csináld úgy, ahogy tanultad és ahogy csináltad az oktatás során. Jobbat nem tudok. Úgy kell, ahogy ott csináltad.

2015. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

logika... ha túl nagy a gáz azaz túl magas a fordulat, akkor engedj kicsit a gázból!


tudod, ha a kerékpárnál túl gyorsan mész, akkor tekerd lassabban (azt már nem is merem mondani, hogy ha a lábad pörög túl gyorsan és a sebesség megfelelő, akkor válts feljebb, mert nem értenéd a hasonlatot valszeg)

2015. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#2-es! Úgy csinálom ahogy tanultam, és megöltem egy kuplungot.... ja és felébresztem a lakókat a gázadásommal. Hidd el nekem is furcsa.
2015. nov. 21. 15:36
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem. Ha a váltóval van bajod akkor miért a kuplungot égeted le? De ha tudod hogy nagy gázt adsz, akkor figyelj oda és kevesebbet kell adni. Amúgy meg gyakorolni kell.
2015. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Kevesebb gazt adsz es kesz? Milyen a kocsi dizel vagy benzin?
2015. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Most remélem nem sértelek meg, de kicsit falábú vagy.

Igen, vannak olyan autók amelyeken nagyon érzékeny a gázpedál, és milimétereket szabad nyomni csak a pedálon. Próbálj vékony talpú cipőket hordani, hogy érezd a pedált. És ha hallod hogy bőg a motor, akkor bizony vissza lehet venni a gázból, csak nem kötötték oda :D

Tehát: kitapasztalod, hogy mennyit kell nyomni a gázpedálon. Aztán: adsz egy kis gázt, és közben felengeded a kuplungot fogáspontig. Tartod itt 3 másodpercig, aztán teljesen felengeded a kuplungpedált. Ezután szépen gázt adsz. Na ezt gy gyakorlod, és egy idő után belejössz a lendületes indulásba is, reflexből fog menni. Ne add fel! :D

2015. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
1.3-as Suzuki régi Swift. Igen falábú vagyok, ezt tudtam. Nem fullad le a autó ha csak kuplunggal indulok?
2015. nov. 21. 15:56
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha jol csinalod nem , de azert benzinesnel kell nyomni egy kis gazt mert kisfordulaton gyenge
2015. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szörnyű, mikor emberek óriási gázokkal indulnak, de Te legalább felismerted a problémát.


Azt javaslom, kizárólag gáz nélkül indulj. Azaz felengeded a kuplungot, és már mikor teljes a kapcsolat, akkor nyomod a gázt. Ekkor a kuplung szinte örökéletű lesz. Nem fog lefulladni egyik modern injektoros autó sem, csak finoman kell csinálni. Amíg ki nem tapasztalod, biztos hatszázszor le fog állni, de ha ráérez a lábad, szinte egyből fogáspontig fogod engedni, és 2 secen belül teljes a kapcsolat, le is léphetsz róla, ezzel egyidőben gáz.


És igen, benzines autónál is! Sajnos a csak B-s emberek 95%-a meg van róla győződve, hogy á gáz nélkül lefullad. Normálisan kell kezelni a kuplungot, és 0 hanggal el lehet indulni.


Gáz csak akkor kell (kb. +100, +200), ha egy kicsit lendületesebben akarsz indulni, de egyelőre gáz nélkül menjen. Aki gáz nélkül 100%-osan tud indulni, bármit meg tud tanulni.


Először azt kell megtanulni, hogy tudsz precíz mozgást végezni az autóval. Ezeket kizárólag 1 pedállal lehet megcsinálni, pl. parkolás, araszolás.


Gyakorold. :)

2015. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!